Niebieskie Motyle

W środę 12 maja klasy pierwsze wzięły udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”.
Pomysłodawcą akcji jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Jej celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Iskierkę przyjaźni można było przekazać w bardzo prosty sposób – ubrać się na niebiesko, wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub wykonać inną, dowolną aktywność według własnej inwencji twórczej, zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebooku lub przesłać do organizatorów na podany adres mailowy – ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI.

Końcowym etapem akcji było nominowanie kolejnych osób, grup klasowych, oddziałów przedszkolnych lub innych instytucji właśnie po to, by iskierka nie zgasła i mogła krążyć dalej i dalej. Dzieci z klasy Ia wykonały opaski na dłonie z niebieskimi motylami, a klasa Ib zrobiła plakat. I w tym dniu dominował w salach oczywiście kolor niebieski.
Zobaczcie sami jak na krótką chwilę staliśmy się Niebieskimi Motylami wspierając tych, którzy potrzebują naszej uwagi i zrozumienia.

<i>Małgorzata Witek</i>