My uczniowie klasy pierwszej przyrzekamy …

W tym roku szkolnym pasowanie na ucznia odbyło się później niż zwykle z powodu pandemii i nie było tak uroczyste. Uczniowie dopiero 21 stycznia zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w salach lekcyjnych przy zastosowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.

Władze naszego miasta nie zapomniały o naszych pierwszakach. Pani dyrektor Anna Pietraszek odczytała list od Burmistrza Miasta, w którym pan Rafał Kukla pogratulował uczniom dołączenia do społeczności szkolnej. Życzył im pomyślności, wielu sukcesów, rozwijania pasji i umiejętności na dalsze lata nauki. Ma nadzieję, że szkoła przez najbliższe lata będzie ich domem, który inspiruje i motywuje do dalszej nauki.

Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali od pana Burmistrza upominek – koszulkę z Ignacym Łukasiewiczem z prośbą, aby nosili ją z dumą i godnie reprezentowali szkołę oraz nasze miasto – Miasto Światła.

W obecności wychowawców i przedstawicieli Rady Rodziców uczniowie złożyli przyrzeczenie pierwszoklasisty i zostali przez pana dyrektora Aleksandra Kumorkiewicza pasowani na uczniów szkoły.

Potem były prezenty, wspólne zdjęcia i poczęstunek. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o tym, że były szczęśliwe i zadowolone.

tekst i foto: Ala Hajduk, Małgorzata Witek