Prawdziwa pasja

Uczennica klasy VIIa – Weronika Zaprzałka zajmując 3 miejsce w ogólnopolskich zawodach w taekwondo, dostała się do czołówki najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowej w Polsce!

Weronika uprawia ten sport prawie trzy lata. To dużo czy mało? Wystarczająco, aby zdobyć 7 złotych medali, 4 srebrne i 4 brązowe i dużo wyróżnień.

Swoją przygodę zaczęła przypadkiem. Koleżanka zaproponowała jej, żeby poszła z nią na trening. Trener zauważył u Weroniki konkretny talent i zaproponował treningi taekwondo. Dziewczyna zrezygnowała z akrobatyki połączonej z gimnastyką, dla sportu, który okazał się jej nowym hobby.

Pierwsze zawody Weroniki odbyły się trzy miesiące po rozpoczęciu nauki. Wtedy zdobyła swój pierwszy medal. Złoty medal! Takie zawody odbywają się w weekendy, czasami raz na dwa miesiące, a raz zdarząsię dwa razy w miesiącu. Trzeba też na nie dojechać, bo odbywają się w większych miastach.

Treningi odbywają się aż trzy razy w tygodniu, po półtorej godziny! Musi dużo nadrabiać w szkole, ale jak na takie ograniczenia czasowe z nauką idzie jej bardzo dobrze! Ale to nie wszystko. Poświęca się i choć nie musi, to trenuje w domu! Widać, że zależy jej na jak najlepszych osiągnięciach. Obecnie ma czerwony pas, ale w najbliższym czasie będzie starała się o czarny!

Dla naszej klasy, jak i szkoły to wielki zaszczyt mieć obok siebie tak utalentowaną dziewczynę.

Anna Janusz kl. VIIa