Sportowe sukcesy naszych uczniów docenione

7 stycznia w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne Samorządów Powiatu Gorlickiego i Miasta Gorlice. Na zaproszenie Starosty Gorlickiego Marii Gubały i Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli na wspólnej gali spotkali się m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych samorządów. Wśród gości nie zabrakło także Radnych Powiatu i Miasta, pracowników urzędu, przedstawicieli instytucji, organizacji oraz przedsiębiorców.

Podczas gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wyniki sportowe, Wśród wyróżnionych znaleźli się także nasi uczniowie.

Sportową Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice otrzymała Weronika Zaprzałka – zawodniczka taekwondo, która zajęła: 2 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Bełżycach; 3 miejsce w Pucharze Polski w Legionowie, 1 miejsce w Black Tiger Cup w Sninie (Słowacja).

Natomiast wyróżnienia Burmistrza miasta Gorlice za wyniki sportowe otrzymali: Szymon Kosal – za zajęcie III miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Pływaniu w Nowym Sączu w stylu grzbietowym, II miejsca w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Gorlicach w stylu klasycznym i grzbietowym oraz

Artur Sadzikowski  – za I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Jaśle w stylu dowolnym na 25 m, rocz. 2009 i stylu grzbietowym na 50 m, rocz. 2008-2009, II miejsce w Małopolskich Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w kat. C/M, II miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Pływackiej Grand Prix Gorlice w sezonie 2018/2019 kat. chłopcy, I miejsca w Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego na 25 m w stylu motylkowym i grzbietowym, II miejsca na 50 m w zawodach w Myślenicach i Nowym Sączu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Admin