Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj
  Formularz 1_3 sp
  Formularz 4_8 i III gim

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Admin
Najaktywniejsi

Reklama
Rok szkolny 2011/12 cz. I
Rozpoczynamy nowy rok szkolny

No i po wakacjach. Czas zacząć naukę w roku szkolnym 2011/2012. Program rozpoczęcia nowego roku szkolnego znajdziesz tutaj.

Czas do szkoły

Wakacje się niestety skończyły. Pogoda nas nie dopieszczała, zwłaszcza w lipcu, za to teraz, gdy trzeba przyjść do szkoły jest pięknie i ciepło.
1 września, jak co roku, uczniowie wypełnili szkolne korytarze. zajrzeli do swoich klas, spotkali się z wychowawcami, wymienili między sobą wakacyjne wrażenia.
W samo południe pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Gorlickiej odbył się uroczysty apel poświęcony 72 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę.
Krótkie przemówienie wygłosił Burmistrz Gorlic Witold Kochan, a następnie wręczył odznaczenia kombatantom. Apel zakończyło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje środowisk politycznych i społecznych.
Witamy wakacjeWitamy wakacje

W tej uroczystości wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum oraz klasy VI szkoły podstawowej i to była jedyna tak wielka reprezentacja gorlickich szkół.
Witamy wakacjeWitamy wakacje

Pozostałe szkoły reprezentowane były przez poczty sztandarowe, wśród których można było zobaczyć i nasz.

Nowości w szkole

Pierwszy dzień po wakacjach w MZS nr 4 w Gorlicach z pewnością był pełen niespodzianek. Już zbliżając się do szkoły można było zauważyć nowy wygląd sali gimnastycznej.
Nowości w szkole
Zakończona została termomodenizacja sali gimnastycznej i tylko jeszcze trochę porządków na zewnątrz i wreszcie wygląd naszej szkoły będzie cieszyć oczy przechodzących nieopodal.
Nowości w szkoleNowości w szkole

Niespodzianki czekały również wewnątrz, zwłaszcza dzieci najmłodsze. Świetlica i pomieszczenie klas "0" zostały wyposażone w nowe sprzęty i gry, a świetlica dodatkowo w pokój "cichej nauki".
I wreśzcie niepodzianka największa: nasza szkoła ma radiowęzeł.
Nowości w szkoleNowości w szkole

"Aparatura nadawcza" znajduje się w gabinecie dyrektorskim, a w salach lekcyjnych i na korytarzu głośniki będą nas informujące o różnych wydarzeniach w szkole. Może usłyszymy niebawem ciekawe audycje, a pan woźny nie będzie musiał biegać po korytarzach, żeby zaprosić kogoś "na dywanik" do dyrekcji :)

Sukces Małgosi Brożek

Uczennica naszej szkoły Małgorzata Brożek zdobyła III miejsce w międzydiecezjalnym konkursie zatytułowanym "Nie gaście ducha Ojca Maksymiliana".
Sukces Małgosi
Małgosia w ubiegłym roku szkolnym, jako uczennica klasy VI szkoły podstawowej zdobyła I miejsce w etapie diecezjalnym za pracę literacką pt. "Gdyby przedmioty mogły mówić - uczyń wybrany przedmiot narratorem wspomnień o św. Maksymilianie". Praca ta jako jedna z pięciu zakwalifikowanych do dalszego etapu reprezentowała naszą diecezję w finale. Opiekunem Małgosi w tym konkursie była p. Maria Mikrut. Gratulujemy!

Europejski Dzień Języków

W poniedziałek 26 września świętowaliśmy w naszej szkole "Europejski Dzień Języków". Uczniowie klas: Ia, IIb gimnazjum i Va szkoły podstawowej przygotowali tradycyjne stroje, upiekli ciasta charakterystyczne dla niektórych państw europejskich,
Nowości w szkoleEuropejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków

a także przygotowali konkurs ze znajomości wybranych zdań w różnych językach dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Wyróżnić należy Karolinę Wojtanek, Wiktoria Nowak i Klaudię Łaś za stroje Greczynek, Katarzynę Pietraszek za strój Hiszpanki, Wiktorię Grabarek - za strój Szkotki.
Europejski Dzień JęzykówEuropejski Dzień Języków

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by to święto stało się powszechnie znane.
Organizatorem była p. Edyta Grądalska przy współpracyu p. Anny Brożek i p. Magdaleny Żak.

Samorząd szkoły

Uczniowie naszej szkoły wybrali samorząd, który będzie ich reprezentował. Przewodniczącą została ponownie Weronika Hajduk
Samorząd szkoły
z klasy IIIa, zastępcą - Aleksandra Łopatka z klasy IIIb. W skład Rady SU weszli: Anna Dutka, Małgorzata Krzysztoń, Martyna Piekarska, Aleksandra Sendecka, Gabriela Sendecka, Rafał Stabach, Katarzyna Tabaj, Sara Trojanowicz, Martyna Walter, Angelika Michniak, Paulina Siorek, Katarzyna Chochołek, Liliana Janowska, Mateusz Wygrzywalski, Małgorzata Brożek, Patrycja Hassak, Karolina Hassak, Mateusz Piekarski, Sabina Kosiek, Sylwia Kosiek, Anna Przybylska, Gabriela Smalarz, Oliwia Koszyk, Joanna Baran.
Samorząd szkoły
Gratulujemy i życzymy wielu efektów działalności.

Gimnazjaliści na warsztatach astronomicznych

Cechy poszczególnych planet Układu Słonecznego, obserwacja nieba, rozpoznawanie najbardziej znanych gwiazdozbiorów, poznanie profesjonalnego sprzętu umożliwiającego obserwacje - to tylko niektóre zagadnienia, z jakimi zetknęli się niedawno uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum.
Warsztaty astronomiczne
W dniach 20 – 21 września uczestniczyli w zorganizowanych przez dyr. Danutę Matuszko warsztatach astronomicznych. Pod opieką wychowawców i nauczycieli wychowania fizycznego wyruszyli na trasę z Jasionki do Radocyny. Rozpoczęła ją żółta tarcza symbolizująca Słońce. Oddalając się w stronę Radocyny uczniowie mijali kolejno Merkurego, Wenus, Ziemię … aż do Neptuna.
Warsztaty astronomiczneWarsztaty astronomiczneWarsztaty astronomiczne

Przy każdym stanowisku sporo informacji, ciekawostek, fotografii.
Ośmiokilometrowy marsz był też okazją do śledzenia pozostałości po opuszczonych łemkowskich wsiach (takich jak Czarne czy Lipna).
Ciąg dalszy lekcji astronomicznych miał miejsce już w budynku Nadleśnictwa. To tam Panowie prowadzący zajęcia pokazali swój profesjonalny sprzęt, uczyli, jak obserwować niebo, jak je fotografować, prezentowali ciekawe programy umożliwiające oglądanie gwiazdozbiorów, gwiazd. Można było poczuć się jak w planetarium.
Wieczorem był czas na ognisko, pyszne kiełbaski.
Warsztaty astronomiczneWarsztaty astronomiczne

Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali w zabawie. Dwie drużyny (Pokemony i Jednorożce) z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem rywalizowały w kalamburach.
Warsztaty astronomiczneWarsztaty astronomiczne

Nie było zgody co do wyniku, ale może będzie okazja do rewanżu?...
Następnego dnia test dla chętnych, czyli profesjonalne sprawdzenie wiadomości. Zaskoczenia nie było – Radek Foryś [IIIa] zebrał najwięcej nagród. Zaraz za nim uplasowali się Natalia Siwiak [IIIb] i Mateusz Wygrzywalski [IIIa].
Może w niektórych uczestnikach dwudniowego rajdu zaszczepiony został bakcyl astronoma?
Krystyna Gruszkowska

Otrzęsiny "pierwszaków"

29 września odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas I. Poddaliśmy nasze „kociaki” ciężkim próbom, by sprawdzić czy nadają się do wstąpienia w szeregi gimnazjalistów.
OtrzęsinyOtrzęsiny

Starsi uczniowie zorganizowali kilka konkurencji, z którymi pierwszaki musiały się zmierzyć.
Pierwsze zadanie wymagało zręczności. Należało przekładać przeźroczyste kubki, raz prawą, raz lewą ręką, w taki sposób by brązowy kubek znalazł się na górze.
Kolejna konkurencja spodobałaby się nauczycielom wychowania fizycznego. Wybrani uczniowie wykazali się niemałą sprawnością, przechodząc pod ławką i nad ławką 10 razy. Dyskwalifikacja groziła klasie, której zawodnik dotknąłby ławki plecami.
OtrzęsinyOtrzęsinyOtrzęsiny

W kolejnych zadaniach kociaki wykazały się szybkością, matematyką i sprytem. Musieli między innymi przenieść torebki z ziemi do rąk wychowawców nie dotykając ich rękami.
Szósta konkurencja okazała się bardzo zabawna. Należało „przedmuchać” jajko na połowę przeciwnika. Problem stanowiła rozsypana na stole mąka, którą zawodnicy wzajemnie się brudzili.
Następnie uczniowie przygotowywali plecaki na lekcje, pompowali balony oraz odgadywali marki samochodów. Przedostatnia konkurencja przygotowywała do dyskoteki.
OtrzęsinyOtrzęsinyOtrzęsiny

Jury doszło do wniosku, że pierwszoklasiści świetnie tańczą.
Ostatnią konkurencją był quiz. Uczennice trzeciej klasy gimnazjum przygotowały pytania, które pomogły sprawdzić jak dobrze pierwszaki znają naszą szkołę. Jeśli padła zła odpowiedź, pytany musiał wypić kwaśny sok.
Pod koniec otrzęsin odbyło się ślubowanie. Teraz uczniowie klas Ia i Ib są pełnoprawnymi gimnazjalistami.
OtrzęsinyOtrzęsiny

Na pierwszą w tym roku dyskotekę przyszło naprawdę sporo osób. Wszyscy świetnie się bawili, aż żal było iść do domu.
Sylwia Kosiek

Ryszard Stabach opowiadał o Peru

4 października 2011 roku gościliśmy w naszej szkole podróżnika Ryszarda Stabacha wraz z jego żoną Aleksandrą. Opowiadał nam o swojej wakacyjnej wyprawie do Ameryki Południowej.
Opowieść o PeruOpowieść o Peru

Najwięcej czasu spędził zwiedzając Peru. Pokazywał zdjęcia opisując swoje przygody. Przedstawił kulturę mieszkających tam ludzi, ich zwyczaje a także tradycyjne, kolorowe stroje, które zakupił i przywiózł do kraju. Mówił również m.in. o jeziorze Titicaca, Machu Picchu oraz o czynnych wulkanach i innych zagrożeniach dla miast.
Podróżnik opowiadał bardzo ciekawie. Zadawał dużo pytań, a za dobre odpowiedzi czekała nagroda. Podobało nam się spotkanie z nim i czekamy, aż opowie o swojej kolejnej wyprawie.
Więcej informacji o jego podróżach możemy znaleźć na stronie internetowej www.trzask.pl, gdzie dostępne są również zdjęcia.

Dzień Nauczyciela a.d. 2011

"Jest taki jeden szczególny dzień,
w którym serca biją mocniej,
a oczy wyrazić chcą: dziękuję,
a życzenia prosto z serca są gorące".

Te słowa rozpoczęły uroczystą akademię z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się w naszej szkołe 13 października. Były życzenia dla nauczycieli i pracowników oświaty od Dyrekcji MZS nr 4, uczniów i rodziców.
Dzień Nauczyciela 2011Dzień Nauczyciela 2011Dzień Nauczyciela 2011

Były wiersze i piosenki, żartobliwe skecze i wreszcie chyba najważniejsza część uroczystości - pasowanie na ucznia klasy I. Po ślubowaniu i pasowaniu Wielkim Ołówkiem przez Panie Dyrektor pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe kubki.
Dzień Nauczyciela 2011Dzień Nauczyciela 2011Dzień Nauczyciela 2011


Edukacja w terenie

Ciekawe zajęcia z edukacji przyrodniczej mieli uczniowie klas IIIa i IIIb. Dzięki staraniom Rodziców, pod opieką pań: Lucyny Zborowskiej, Renaty Opieli oraz Anny Górowskiej odwiedzili Ośrodek Edukacyjny oraz Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej.
Edukacja w terenie
W sali ekspozycyjnej prezentowany był multimedialny spektakl przyrodniczy. Na początku dzieci obejrzały krótki film, który opowiadał o historii kształtowania się obecnego krajobrazu. Dowiedziały się między innymi w jaki sposób powstał flisz karpacki, jak wyglądał teren obecnego Beskidu Niskiego w poszczególnych okresach geologicznych oraz kiedy pojawili się pierwsi ludzie na tym terenie.
W dalszej części spektaklu zobaczyły jeden rok z życia przyrody tego terenu - w czterech różnych porach roku, w czterech różnych miejscach Parku, a na każdym z tych miejsc spędziły jeden dzień (od świtu do zmroku).
Edukacja w terenieEdukacja w terenie

Deszcz uniemożliwił wyjście na ścieżkę przyrodniczą,ale słoneczko zaświeciło później, aby urządzić wspólne zabawy i upiec kiełbasę.

Archipelag skarbów

W dniach 20-21 października br. w MZS nr 4 w Gorlicach realizowany był program program profilaktyki zintegrowanej Archipelag skarbów, którego celem jest zapobieganie zachowaniom problemowym i ryzykownym młodzieży,
Archipelag skarbówArchipelag skarbów

takim jak przemoc rówieśnicza oraz korzystanie z alkoholu i narkotyków poprzez ukazanie destrukcyjnego wpływu środków psychoaktywnych na proces zawiązywania znajomości, budowania przyjaźni i rozwój miłości. Ważnym celem było także zmotywowanie młodzieży do utrzymania postawy wstrzemięźliwości seksualnej, zachęcenie do zachowania zdrowego stylu życia, a także wzmocnienie więzi z rodzicami i nauczycielami. W programie wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum. Realizatorzy programu spotkali się również z nauczycielami i rodzicami. Prowadzacy zespół składał się z trzech osób: kierującego zespołem profesjonalisty (psycholog lub pedagog), realizatora wspomagającego - profesjonalisty wspierającego kierownika zespołu i prowadzącego niektóre elementy programu oraz młodego dorosłego w wieku studenckim dzielącego się osobistymi doświadczeniami.
Archipelag skarbówArchipelag skarbów

Program podzielony został na dwie części - pierwszy dzień szkolenia dotyczył miłości, szczęścia i drogi dochodzenia do nich, w drugim dniu - temat zachowań seksualnych, antykoncepcji, negatywnego wpływu używek na tę sferę życia.
Młodzież z zainteresowaniem brała udział w zajęciach, program oceniła jako ciekawy i wartościowy.
Beata Tomasik

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były w naszym mieście bardzo uroczyste. Poza tradycyjną Mszą Św. za Ojczyznę czy przemarszami, były także inne atrakcje, jak przejazd i przemówienie Władysław Długosza, pokaz umiejętności ułanów, czy prezentacja gorlickiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 1915.
Święto Niepodległości
Wśród uczestników uroczystości pokazała się również społeczność naszej szkoły.
Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości


Konkurs Pieśni Patriotycznej

Wzorem lat ubiegłych z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole organizuje się Konkurs Pieśni Patriotycznej. W tym roku zwycięzcami zostali:
Święto Niepodległości
 • I miejce - IIb
 • II miejce - Ia
 • III miejsce - IIa
  Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości

  wśród klas gimnazjalnych oraz
 • I miejsce - klasa 4b
 • II miejsce - klasa 6a
 • III miejsce - klasa 5a
  w szkole podstawowej.

  Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości

  Zwycięzcom gratulujemy.

  Spotkanie z pracownikami Jasielskiej Gazowni

  Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z PGNiG SA - Gazownią Jasielską. W ramach tej współpracy w dniach 14, 15 listopada w klasach 0-III odbyły się zajęcia dotyczące gazu ziemnego. Ciekawe rebusy, kolorowanki, puzzle oraz projekcję zdjęć przygotowali pracownicy Gazowni Jasielskiej: pani Anna Przywara i pan Waldemar Dybaś.
  Spotkanie z pracownikami Jasielskiej GazowniSpotkanie z pracownikami Jasielskiej Gazowni

  Uczniowie dowiedzieli się czym jest gaz ziemny i jak należy bezpiecznie się z nim obchodzić. Zapamiętali również numer alarmowy Pogotowia Gazowego. Pracownicy gorlickiego gazownictwa pokazali dzieciom wyposażenie wozu Pogotowia Gazowego. Z dużą cierpliwością tłumaczyli do czego wykorzystuje się urządzenia znajdujące się we wnętrzu samochodu.
  To nie koniec współpracy naszej szkoły z Jasielską Gazownią. Kolejny etap już niedługo: Konkurs Plastyczny pod hasłem "Gaz ziemny moim przyjacielem". Jest to część projektu, nad realizacją którego czuwają panie: Helena Hajduk i Renata Opiela oraz wychowawcy klas i rodzice uczniów.
  Spotkanie z pracownikami Jasielskiej GazowniSpotkanie z pracownikami Jasielskiej Gazowni


  Skąd się bierze woda w kranie?

  Na to pytanie, uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 4 mogą bez problemu odpowiedzieć po wycieczce do MPGK - wodociągi w Ropicy Polskiej.W ramach realizacji projektu ,"Czwórkowi ekolodzy dbają o środowisko'' poszerzali tam swoją wiedzę.
  Skąd się bierze woda w kranie?i
  Dowiedzieli się, jaką drogę przebywa woda pobierana z ujęcia na rzece Ropie, zanim dotrze do naszych domów. Dzieci z ciekawością oglądały osadniki i odmulniki. Poznały proces filtracji wody, proces chlorowania oraz system elektronicznego nadzorowania pracy wodociągów.
  Serdecznie dziękujemy pracownikom MPGK za życzliwość i przekazaną wiedzę.
  Skąd się bierze woda w kranie?iSkąd się bierze woda w kranie?i


  Mikołajkowe spotkanie z baśnią

  7 grudnia 2011 roku z okazji mikołajek w naszej szkole zostało zaprezentowane przedstawienie "Brzydkie Kaczątko" na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Zobaczyli je najmłodsi uczniowie oraz zaproszeni goście z Przedszkola nr 3 Sióstr Felicjanek, a także dzieci z Osiedla Krasińskiego.
  Mikołajkowe spotkania z baśniąMikołajkowe spotkania z baśnią

  Dla małych widzów wystąpili uczniowie ze Szkolnego Kółka Teatralnego. Każdy spośród nich wcielał się w rolę innej postaci. Najbardziej jednak wzruszył wszystkich los tytułowego bohatera, który ze względu na swój brzydki wygląd był odtrącany przez innych i z tego powodu czuł się bardzo samotny.
  Mikołajkowe spotkania z baśniąMikołajkowe spotkania z baśniąMikołajkowe spotkania z baśnią

  Przedstawienie, jak to w baśniach bywa, miało szczęśliwe zakończenie. Zawierało przesłanie: "Nie oceniajcie innych po wyglądzie", bo taka ocena najczęściej jest krzywdząca dla tych, którzy różnią się od ogółu, a tak naprawdę są cennymi i wartościowymi ludźmi.
  Opracowanie przedstawienia: Katarzyna Jawor, Lucyna Zborowska
  Oprawa muzyczna: Stanisław Dziedziak
  Scenografia: Danuta Poręba

  Over the Rainbow

  W dniu 28 listopada bieżącego roku w naszej szkole już po raz drugi odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas drugich i trzecich szkoły podstawowej Over the Rainbow. W tegorocznej edycji z pośród wielu uczestników wyłonieni i nagrodzeni zostali najlepsi.
  Pierwsze miejsce w kategorii klas II zajęli: Szymon Gryboś [kl.2a]. Drugie miejsce zdobyły Wiktoria Liana [kl.2c] i Julia Szwarga [kl.2b], a trzecie Izabela Sobol [kl.2a]. W kategorii klas III na pierwszym miejscu znaleźli się Paweł Sienkiewicz i Filip Myśliwy [kl.3b]. Drugie miejsce zajęła Weronika Mierzwa [kl.3a] natomiast tyrzecie Wiktor Tenerowicz [kl.3b] i Maja Janowska [kl.3a].
  Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego: Paulina Karwala-Vasylchenko i Edyta Grądalska. Całości koordynowała dyrektor Danuta Matuszko.
  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Uwaga!!! Konkurs!!!

  Konkurs Znajomości Gramatyki Języka Angielskiego dla klas I-III gimnazjum odbył się 25 listopada i wzięło w nim udział 13 uczniów. Miejsca na podium zajęli:
  Konkurs
  I miejsce - Radosław Foryś - klasa III a;
  II miejsce - Gabriela Smalarz - klasa II b;
  III miejsce - Jarosław Rurka - klasa II b.
  Nagrody ufundowane przez wydawnictwo Pearson Longman i MacMillan wręczyła organizatorka konkursu Pani Edyta Grądalska w towarzystwie dyrektor szkoły Pani Danuty Matuszko.
  KonkursKonkurs

  Gratulujemy !!!

  Zobacz! Pająki ...
  14 grudnia odbyła się w naszej szkole wystawa pająków. Prezentacja dotyczyła różnych gatunków od najmniej do tych najbardziej jadowitych.
  Zobacz! Pająki...
  Omówiona została również budowa zewnętrzna pająków. Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem co widać na niżej zamieszczonych zdjęciach.
  Zobacz! Pająki...Zobacz! Pająki...

  Szkolna Wigilia 2011

  Tradycyjnie już w ostatnim dniu nauki w tym roku kalendarzowym łamaliśmy się opłatkiem na naszej szkolnej Wigilii.
  Wigilia2011Wigilia2011Wigilia2011

  Program artystyczny przygotowały klasy trzecie gimnazjum pod kierunkiem Marii Mikrut w formie słowno-muzycznej, którego myślą przewodnią była historia narodzenia Jezusa, opowiedziana za pomocą kolęd śpiewanych przez uczniów. Podkreślić trzeba tutaj udział w występie całości uczniów klas trzecich, za co należy im się duże uznanie.
  Wigilia2011Wigilia2011Wigilia2011

  Na zakończenie dyrektor szkoły Danuta Matuszko złożyła uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne i noworoczne, po czym uczniowie i nauczyciele składali sobie życzenia przełamując się opłatkiem.
  Wigilia2011Wigilia2011Wigilia2011

  Do serdecznych i gorących życzeń dołącza się także
  Admin

  Remanenty na zakończenie roku - sukcesy w koszykówce

  W grudniu w naszej szkole rozgrywane były mecze w ramach powiatowych zawodów w koszykówce. I tak:
  - 1 i 2 grudnia 2011 Powiatowe Gimnazjady w koszykówce dziewcząt i chłopców wygrali nasi reprezentanci i awansowali do finału rejonowego.
  KoszykówkaKoszykówka

  Zwycięzka drużyna dziewcząt grała w składzie: Wójcik Ewelina, Dutka Anna, Koszyk Oliwia, Trojanowicz Sara, Mazurkiewicz Roksana, Chudak Gabriela, Sendecka Aleksandra, Wygrzywalska Patrycja, Walter Martyna, Wójcik Jolanta, Pabis Patrycja; opiekun Trybus Barbara. Chłopców reprezentowali: Kozień Filip, Nakonieczny Kamil, Burkot Damian, Kamyk Damian, Druciak Sebastian, Król Krzysztof, Sawicki Wiktor, Krygowski Bartosz, Ludwin Dominik, Piekarski Mateusz, Brągiel Dominik, Widełko Marcin; opiekun Ludwin Marek
  - 5 i 7 grudnia 2011 w Powiatowych Igrzyskach Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt i chłopców także nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca ii również awansowali do finału rejonowego. Drużyna dziewcząt grała w składzie: Knych Natalia, Stępkowicz Aleksandra, Wal Weronika, Mika Joanna, Nowak Aleksandra, Ottenbreit Kaja, Zagórska Anna, Gybej Aleksandra, Kusiak Magdalena, Oleksyk Gabriela, Spyrka Klaudia, Szpyrka Bernadetaopiekun Mika Magdalena.
  KoszykówkaKoszykówka

  Chłopców reprezentowali: Kukla Kacper, Jarek Samuel, Więcek Kamil, Ludwin Szymon, Pabis Łukasz, Wal Michał, Setlak Tomasz, Zimowski Łukasz, Górski Patryk, Sitowski Patryk, Dziedzic Patryk, Rokicki Kacper; opiekun Ludwin Marek.
  Koszykówka
  Zajęte miejsca nie są przypadkowe, ponieważ od kilkunastu lat nasza szkoła specjalizuje się w koszykówce. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie przychylność miasta w tworzeniu klas sportowych o profilu koszykarskim, współpraca z gorlickim klubami koszykówki oraz z MOS-em.

  Nasi na Biegu Sylwestrowym

  W 21 Biegu Sylwestrowym, największej sportowej imprezie w Gorlicach, w tym roku wzięła udział rekordowa liczba 362 uczestników. Miło nam, że wśród nich pojawili się przedstawiciele naszej szkoły, i to zarówno wśród dzieci i młodzieży biegającej na 5 kilometrów, jak i dorosłych, dla których przewidziano dystans 10 km.
  Bieg SylwestrowyBieg Sylwestrowy

  Wśród uczestników biegu zauważyliśmy 8 uczniów: Aleksandrę Bigos, Urszulę Rycek i Grzegorza Kordka z klasy 4b oraz Annę Zagórską z klasy 6a szkoły podstawowej oraz Annę Kukułę, Annę Szufnarę i Macieja Szufnarę z klasy Ia oraz Gabrielę Zagórską z klasy Ib gimnazjum.
  Bieg SylwestrowyBieg Sylwestrowy

  Nauczycieli reprezentowali Elżbieta i Tomasz Wareccy.
  Bieg Sylwestrowy

  Wszyscy otrzymali medale i pamiątkowe koszulki.
  Gratulujemy!

  Ach, co to był za bal!
  Karnawał, zgodnie z tradycją to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową.
  W naszej szkole w dniach 9 i 12 stycznia również odbyły się bale przebierańców, zorganizowane dla klas młodszych.
  Karnawał 2012Karnawał 2012

  Uroczyście, w rytmie poloneza dzieci wkroczyły na salę gimnastyczną. Tam do tańca przygrywał zespół muzyczny. Ruszyły "pociągi", tańczono makarenę, kaczuszki, a wspólnie śpiewane piosenki podobały się również rodzicom, którzy też przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.
  Karnawał 2012Karnawał 2012

  Największe emocje wzbudzały konkursy w tańcach z balonikami oraz walka o tytuł Królowej i Króla Balu 2012 r. Ostatecznie jury zadecydowało, że zostali nimi w młodszej grupie Kamila Makowiec z gr."0" i Przemysław Kukuła z kl.I a, a w starszej grupie Weronika Przepióra i Wiktor Tenerowicz z klasy III b. W błyszczących koronach na głowach zatańczyli wspaniały taniec wśród oklasków pozostałych dzieci.
  Karnawał 2012Karnawał 2012Karnawał 2012

  Czas zabawy dobiegł końca. Chyba podobało się!

  Koncert dla rodziców

  Tradycyjnie na zakończenie I półrocza uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Teresy Dąbrowskiej przygotowali program artystyczny przeznaczony dla rodziców, którzy przybyli do szkoły na zebrania rodzicielskie i wywiadówki.
  Koncert dka rodziców
  Po obejrzeniu takiego, stojącego na wysokim poziomie artystycznym spektaklu z przyjemnością można było wysłuchać pochwał na temat swoich pociech lub przełknąć niekoniecznie przyjemne informacje o niezbyt dobrych ocenach albo niewłaściwym zachowaniu. Poniżej kilka fotek z tego przedstawienia.
  Koncert dka rodzicówKoncert dka rodzicówKoncert dka rodziców
  Koncert dka rodzicówKoncert dka rodzicówKoncert dka rodziców
  Koncert dka rodzicówKoncert dka rodzicówKoncert dka rodziców
 • Komentarze
  Brak komentarzy.
  Dodaj komentarz
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło

  Zapamiętaj mnie  Zapomniane hasło?
  Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  Brak postów.