Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj
  Formularz 1_3 sp
  Formularz 4_8 i III gim

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Admin
Najaktywniejsi

Reklama
Rok szkolny 2010/11 cz. I
Deszczowy początek roku szkolnego 2010/2011

Pierwszego września 2010 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/2011. Dzień przywitał nas chłodem i deszczem, jakby chciał nas jeszcze zatrzymać w domu.
Deszczowy początek roku szkolnego 2010/2011

Na szczęście zajęcia z wychowawcami trwały krótko i po wysłuchaniu informacji i komunikatów uczniowie mogli wrócić do domu, włożyć ciepłe bambosze i cieszyć się ostatnimi chwilami luzu przed niewątpliwie trudnymi wyzwaniami, które czekają w tym roku na brać uczniowską. Natomiast część gimnazjalistów nie przestraszyła się porywów wiatru i zacinającego, zimnego deszczu i wzięła udział w uroczystym apelu pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Gorlickiej poświęconym 71 rocznicy wybuchau II wojny światowej.

Deszczowy początek roku szkolnego 2010/2011


Uwaga! Konkursy!

Na stronie szkoły w zakładce Konkursy pojawiać się będą informacje o konkursach, które odbywają się w naszej szkole, zarówno w szkole podstawowej jak i gimnazjum. Już kilka z nich jest w trakcie trwania i niedługo będą zakończone. Radzimy tam zaglądać.
Admin

"Safari" na sali gimnastycznej

Kolejny już raz nasza szkoła gościła podróżników z grupy trzask.pl. Tym razem Klaudia i Grzegorz Chachurowie przedstawili swoje wrażenia z podróży po krajach Środkowo-Wschodniej Afryki: Tanzanii i Kenii.
"Safari" na sali gimnastycznej"Safari" na sali gimnastycznej

Piękne krajobrazy, "bezkrwawe polowanie" na afrykańskie zwierzęta, niezwykłe opowieści o życiu i obyczajach tamtejszej ludności - wszystko to uczniowie naszej szkoły obejrzeli i wysłuchali z dużym zainteresowaniem.
"Safari" na sali gimnastycznej"Safari" na sali gimnastycznej


Nowy Samorząd Uczniowski

W wyniku wyborów, które odbyły się początkiem października wyłoniona została grupa uczniów, która będzie reprezentować naszą szkołę w kontaktach z nauczycielami, przygotowywać różne uroczystości, dbać o interesy uczniów.
Nowy Samorząd Uczniowski Nowy Samorząd Uczniowski

Na czele samorządu Gimnazjum nr 4 stanęła Weronika Hajduk z klasy IIa, a przewodniczącą samorządu Szkoły Podstawowej nr 4 została Małgorzata Brożek (kl. 6a). Pełny skład samorządów znajdziesz na stronie Samorządu Szkolnego.

Rajd szkolny - Trzy Kopce

Corocznie złota polska jesień jest towarzyszem w wędrówkach rajdowych uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 4 po ścieżkach naszej pięknej ziemi gorlickiej. Tym razem metą tras rajdowych w poniedziałek, środę i czwartek w drugim tygodniu października były Trzy Kopce - miejsce, z którego widok na miasto Gorlice i okolice jest chyba najpiękniejszy.
Rajd szkolny - Trzy KopceRajd szkolny - Trzy KopceRajd szkolny - Trzy Kopce

Do tego piękna pogoda, mimo chłodnego i mglistego poranka sprzyjała przeżywaniu niezapomnianych wrażeń z obcowania z przyrodą i pięknymi krajobrazami. Trasy dostosowane były do możliwości uczestników: gimnazjaliści startowali z Bielanki, uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej wyruszali spod kościoła w Ropicy Polskiej, a klasy 4-6 miały trasę biegnącą przez miasto, następnie ulicą Łokietka i dalej w stronę Trzech Kopców. Na szczycie czekał posiłek: kiełbaska z grilla oraz wiele atrakcji, w tym konkursów, w których można było wygrać sympatyczne gadżety.
Rajd szkolny - Trzy KopceRajd szkolny - Trzy KopceRajd szkolny - Trzy Kopce

Uczestnicy rajdu bardzo zodowoleni wracali - to były chyba ostatnie dni takiej pięknej tegorocznej jesieni.

Lekcje w Teatrze Groteska

12 października odbył się szkolny wyjazd do Krakowa do Teatru Lalek i Maski Groteska na zajęcia pt. „sekrety sceny”. Pojechali chętni uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 4 – łącznie 41 osób. Najpierw oglądaliśmy spektakl teatralny „Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll” w reżyserii Lecha Walickiego. Był to spektakl sensacyjno-muzyczny.
Lekcje w Teatrze GroteskaLekcje w Teatrze Groteska

Opowieść o przyjaźni, poświęceniu, lojalności i odwadze, które zmierzyły się ze zdradą, zakłamaniem i żądzą władzy. Tajemnicze zniknięcie wielkiego naukowca – profesora Baltazara Gąbki – poprowadziło nas ku wielkiej wyprawie w nieznane – do krainy Deszczowców.
Po spektaklu mieliśmy lekcję wiedzy o teatrze, temat: sekrety sceny. Aktorka Teatru Groteska – Ilona Bluchner uczyła nas jak zrobić maskę dla aktora, pokazywała jak funkcjonuje pacynka, kukiełka, lalka i czym różnią się od siebie. Dowiedzieliśmy się, że Groteska to pierwszy teatr w Polsce, w którym aktorzy zaczęli występować w maskach.
Lekcje w Teatrze GroteskaLekcje w Teatrze GroteskaLekcje w Teatrze Groteska

Popołudnie wykorzystaliśmy na zwiedzenie Wawelu, Sukiennic i Barbakanu. Mieliśmy czas na zakupy i wizytę w McDonald`s. Pogoda była śliczna.
Wycieczkę zorganizowała polonistka Ewa Bugno. Pojechały również z nami Panie: Beata Tomasik, Danuta Poręba, Edyta Grądalska.
Lekcje w Teatrze GroteskaLekcje w Teatrze Groteska


Dzień Nauczyciela

W tym roku to w naszej szkole odbyły się miejskie obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej, zwane Dniem Nauczyciela. Na uroczystość przybyły władze samorządowe i oświatowe miasta, dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele rady osiedla.
Dzień NauczycielaDzień Nauczyciela

Uroczystość podzielona była na trzy części – pasowanie uczniów klas pierwszych, wręczenie Nagrody Burmistrza oraz program artystyczny – poetycko-kabaretowy koncert życzeń dla nauczycieli przygotowany przez Teresę Dąbrowską i Ewę Bugno.
Dzień NauczycielaDzień Nauczyciela

Nagrody Burmistrza za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczewj otrzymało dwoje nauczycieli z naszej szkoły: Ewa Bugno i Marek Ludwin. Uczniowie naszej szkoły podziękowali włodarzom miasta za wszelkie starania, dzieki którym „czwórka” wypiękniała wewnątrz i na zewnątrz. Władze miasta, oprócz jesiennych wrzosów, otrzymały od uczniów pamiątkowe kubeczki ze zdjęciem szkoły.
Dzień NauczycielaDzień Nauczyciela

W tym szczególnym dla nauczycieli dniu słowa wdzieczności popłynęły od burmistrza, od przewodniczącego Rady Miasta, przewodniczącej Rady Rodziców – Agaty Piecuch oraz od uczniów i ich rodziców.
Więcej zdjęć z uroczystości można obejrzeć w galerii.

Spotkanie z rówieśnikami ze Staszkówki

20 października bieżącego roku nasza szkoła gościła uczniów z klasy drugiej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. Znajomość została nawiązana podczas realizacji Projektu pt. "Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Sukcesu".
Spotkanie z rówieśnikami ze StaszkówkiSpotkanie z rówieśnikami ze Staszkówki

Dzieci spotkały się, aby wspólnie pobawić się, wykorzystując jednocześnie wiedzę zdobywaną podczas codziennych zajęć w swoich szkołach. Była okazja do zaśpiewania znanych piosenek, wykonywania w grupach prac plastycznych, sportowej rywalizacji na sali gimnastycznej i pochwalenia się talentami muzycznymi i teatralnymi. Klasa 2b przedstawiła sceny z lektury "Szewczyk Dratewka".
Nasi uczniowie pokazali gościom szkołę, a dyrektor Danuta Matuszko przyjęła ich w swoim gabinecie opowiadając o jej historii. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek i herbatkę.
Spotkanie z rówieśnikami ze StaszkówkiSpotkanie z rówieśnikami ze StaszkówkiSpotkanie z rówieśnikami ze Staszkówki

Na zakończenie spotkania dzieci wymieniły się własnoręcznie zrobionyni prezentami, aby przypominały im mile spędzone chwile.

Otrzęsiny

Do tradycji naszej szkoły należy impreza, w czasie której przyjmujemy w poczet gimnazjalistów uczniów klas pierwszych. Corocznie organizuje ją Samorząd Uczniowski. Tym razem impreza odbyła się 19 października. Członkowie samorządu pod kierunkiem pani Magdaleny Żak prowadzili różne konkurencje i zabawy, w cazasie których pierwszoklasisci udowadniali, że mogą być pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Więcej szczegółów możecie przeczytać na stronie Samorządu. Można na nią przejść przez zakładkę Organizacje szkolne.

Wyprawa w nieznane!

Uczniowie klas czwartych naszej szkoły pojechali na odkrywanie ziemi gorlickiej - wycieczkę zorganizowaną przez polonistkę Ewę Bugno. Był to nieco nietypowy wyjazd, bo towarzyszyła nam telewizja
Wyprawa w nieznane!

- pan Marek Rafa z RTVG - kręcił program o ziemi gorlickiej dla regionalnej telewizji informujący o dwóch nowo wydanych książkach autorstwa Andrzeja Piecucha - "Wokół Uścia Gorlickiego. Tom III" oraz "W dolinie rzeki Białej. Tom IV". Książki ukażą się końcem listopada.
Z opiekunami Ewą Bugno, Teresą Dąbrowską i Beatą Tomasik oraz przewodnikiem i autorem Andrzejem Piecuchem ruszyliśmy trasą tomu IV, czyli doliną rzeki Białej. Ponieważ książki jeszcze są w druku to trasę zdradził sam autor: Andrzej Piecuch. Poprowadził nas najpierw do oglądania panoramy Beskidu Niskiego ze wzgórza nad Jaszkową - to przysiółek Brunar - następnie na trasie wędrówki była cerkiew w Brunarach, a miejscem docelowym - Izby.
Wyprawa w nieznane!Wyprawa w nieznane!Wyprawa w nieznane!

Tę właśnie miejscowość autor odkrywa w swojej nowo wydawanej książce. To miejsce, o którym niewiele się wie. Jest tam dawniej znane, a obecnie zapomniane sanktuarium Matki Bożej Izbiańskiej. Oryginał obrazu Matki Bożej Izbiańskiej przewieziono po wojnie do Berestu, obecnie proboszcz parafii stara się o powrót cudami słynącej ikony do Izb.
Większosć z nas po raz pierwszy w życiu zobaczyła od środka murowaną cerkiew w Izbach, pełniącą obecnie rolę kościoła. Zapoznalismy się m.in. z pojęciami: ikonostas, carskie wrota, diakońskie wrota. Obok cerkwi jest świetlica gminna z polem biwakowym i placem zabaw, wyremontowana dwa lata temu - tam doskonale odpoczywaliśmy.
Wyprawa w nieznane!Wyprawa w nieznane!Wyprawa w nieznane!

Na pożegnanie dnia zjechalismy nad Zalew Klimkowski, nie zabrakło gitary i śpiewu.

Jesienne zielniki

Od 26 października uczniowie naszej szkoły mogli oglądać wystawę zielników wykonanych przez uczniów klasy IVa i IVb.
Kolorowe i pięknie przebarwione jesienne liście różnych gatunków drzew i krzewów naszej okolicy, tych bardziej pospolitych i tych mniej znanych zostały zaprezentowane przy pomocy kart zielnikowych.
Jesienne zielnikiJesienne zielnikiJesienne zielniki

Znajdujące się na panelach tablice dydaktyczne dostarczyły szczegółowych informacji bardziej dociekliwym i zainteresowanym uczniom.
Jesienne zielnikiJesienne zielniki


Zawody pływackie

6 listopada 2010 roku uczniowie klas IV zakończyli drugą edycję programu z pływania "Gorlickie pływanie jako forma zagospodarowania wolnego czasu dzieci"Był on współfinansowany przez Urząd Miasta w Gorlicach oraz Ministerstwo Sportu.
Zawody pływackie!Zawody pływackie!

Na zakończenie programu jako formę podsumowania oraz sprawdzenia umiejętności nabytych przez uczniów zostały zorganizowane zawody pływackie na krytej pływalni "Fala" w Gorlicach. Rozgrywane były w dwóch stylach (dowolnym oraz grzbietowym) na dystansie 25 m, do których zgłosiło się 11 uczniów. W stylu dowolnym uzyskano następujące wyniki:
Zawody pływackie!

I miejsce - Grabarek Wiktoria, II miejsce - Łaś Klaudia, III miejsce - Salomon Monika,
natomiast w stylu grzbietowym kolejność była podobna:
Zawody pływackie!I miejsce - Grabarek Wiktoria,
II miejsce - Łaś Klaudia,
III miejsce - Nowak Aleksandra.
W zawodach uczestniczyli również: Markowicz Antonina, Nowak Wiktoria, Rusyniak Kinga, Pietraszek Katarzyna, Rokicki Kacper, Piechota Kamil, Pruchnicki Damian. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a za trzy pierwsze miejsca nagrody rzeczowe ufundowane i wręczone przez dyrektor Danutę Matuszko. Zawody zostały zorganizowane przez Magdalenę i Tomasza Mika oraz Annę Pietraszek.
Zawody pływackie!


Selektywna zbiórka śmieci w naszej szkole

Segregacja śmieci umożliwia ich ponowne wykorzystanie. Zmniejsza to ilość śmieci na śmietnikach i wpływa na stan środowiska. Wyrabianie nawyku segregacji śmieci jest ważnym elementem w tworzeniu proekologicznych, przyjaznych środowisku postaw człowieka.
Selektywna zbiórka śmieci w naszej szkole

W naszej szkole od kilku lat uczniowie mają możliwość segregowania odpadów, którymi są najczęściej opakowania po napojach.
Na korytarzach w naszej szkole ustawione są specjalnie oznaczone pojemniki:
 • kosz żółty - plastik
 • kosz czerwony - aluminium
 • kosz niebieski - szkło
  Selektywna zbiórka śmieci w naszej szkoleSelektywna zbiórka śmieci w naszej szkole

  Baterie to szczególnie niebezpieczne odpady. Zawierają metale ciężkie takie jak: ołów, lit, mangan, kadm i rtęć. Substancje te są bardzo toksyczne i nie ulegają neutralizacji. Wyrzucona z innymi śmieciami jedna bateria może skazić około 50 litrów wody lub na trwale zanieczyścić 1 m3 ziemi. Aby nie miały one szkodliwego wpływu na środowisko naturalne, zdrowie ludzi i zwierząt należy je oddzielić od innych odpadów z gospodarstw domowych.
  Aby upowszechnić tę wiedzę członkowie szkolnego koła LOP przygotowali gazetkę informacyjną o ich szkodliwości
  Selektywna zbiórka śmieci w naszej szkoleSelektywna zbiórka śmieci w naszej szkole

  oraz punkt zbiórki zużytych baterii.
  Od września 2010 roku zużyte baterie przestają być problemem. Wystarczy w domu:
 • wyjąć zużyte baterie,
 • przynieść je do szkoły,
 • wrzucić je do specjalnego pojemnika znajdującego się obok biurka pana woźnego.
  Umożliwi to ich segregację i przekazanie do recyklingu lub unieszkodliwienie i odpowiednie składowanie.

  "Co zdarzyło się w Oświęcimiu?" - szkolna wycieczka do Auschwitz-Birkenau

  9 listopada uczniowie klas trzecich gimnazjum pojechali na zajęcia dydaktyczne pt. "Co zdarzyło się w Oświecimiu?" do Oświęcimia. Nie było to typowe zwiedzanie Państwowego Muzeum Obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau (Oświęcim-Brzezinka), ale studyjne - trwające prawie sześć godzin z przewodnikiem Markiem Dorywalskim.
  Co zdarzyło się w Oświęcimiu?Co zdarzyło się w Oświęcimiu?

  Uczniowie prześledzili m.in. los indywidualnych ofiar KL Auschwitz na podstawie dokumentów, relacji i fotografii obozowych.
  Co zdarzyło się w Oświęcimiu?Co zdarzyło się w Oświęcimiu?

  O Auschwitz i Holokauście można uczyć wszędzie. Jednak to właśnie na terenie miejsca pamięci Auschwitz-Birkenau, można nie tylko zapoznać się z historią funkcjonowania obozu i uzyskać bezpośredni dostęp do relacji i wspomnień świadków, ale także na własne oczy zobaczyć świadectwa Holokaustu - ruiny krematoriów, komór gazowych i inne pozostałości poobozowe.
  Co zdarzyło się w Oświęcimiu?Co zdarzyło się w Oświęcimiu?

  Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Zajęcia były połączniem lekcji języka polskiego i historii. Wyjazd zorganizowany został przez Ewę Bugno. Jako opiekunowie pojechali: Teresa Dąbrowska i Krzysztof Kozioł.

  Konkurs języka angielskiego dla najmłodszych

  27 października 2010 r. w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas II i III szkoły podstawowej. Najlepsi, wyłonieni spośród wielu uczestników, to:
 • w kategorii klas II:
  - I miejsce - Filip Myśliwy - kl.2b oraz Emilka Gryzik - kl.2a,
  - II miejsce - Paweł Sienkiewicz - kl.2b,
  - III miejsce - Maja Janowska - kl.2a.
 • w kategorii klas III:
  - I miejsce - Magdalena Chodur - kl.3b,
  - II miejsce - Wiktoria Czyżykiewicz - kl.3a i Wiktoria Walczy - kl.3a,
  - III miejsce Eryk Balicki - kl.3b.
  Laureaci konkursu otrzymali nagrody.
  Konkurs języka angielskiego dla najmłodszychKonkurs języka angielskiego dla najmłodszych

  Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego: Paulina Karwala-Vasylchenko i Edyta Grądalska. Całość koordynowała dyrektor Danuta Matuszko.
  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Sukcesy w Festiwalu Piosenki Różnej

  Festiwal Piosenki Różnej stał się już jesienną tradycją MDK w Gorlicach. W tym roku po raz czwarty jury konkursowe pod przewodnictwem Henryka Rąpały - dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorlicach i z udziałem Wiesława Lewka i Macieja Trybusa nagrodziło najlepszych wykonawców. Uczniowie naszej szkoły spisali się świetnie. I tak: Katarzyna Pietraszek z klasy IVa wyśpiewała I miejsce w kategorii solistów klas IV-VI.
  Tym bardziej gratulujemy, że był to jej debiut w konkursie.
  Sukcesy w Festiwalu Piosenki RóżnejSukcesy w Festiwalu Piosenki Różnej

  W kategorii "gimnazjum - grupy wokalno-instrumentalne" niezaprzeczalnym zwycięzcą był duet "Kuba + Paweł" czyli Kuba Szwala z IIb i Paweł Szmigielski z IIIa.
  W kategorii "gimnazjum - zespoły wokalne" - Liliana Janowska z Ib wraz ze swoją koleżanką Angeliką Padoł zdobyły I miejsce.
  Liliana startowała też w kategorii "gimnazjum - soliści" i zdobyła wyróżnienie. Wszystkim gratulujemy.

  Wigilia 2010

  Miejski Zespół Szkół nr 4 zakończył rok kalendarzowy 2010 spotkaniem wigilijnym. Uczniowie przygotowali wzruszający program z życzeniami świątecznymi, w którym była święta Rodzina z Jezuskiem Wigilia 2010Wigilia 2010

  i kolędnicy, wystąpiły aniołki... Wigilia 2010
  Wigilia 2010...i diabełki.
  Po uroczystości na sali gimnastycznej nauczyciele spotkali się aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne.
  Wigilia 2010

  Boże Narodzenie 2010

  Boże Narodzenie 2010


  Koncert noworoczny 2011

  W dniach 26, 27, 28 stycznia w naszej szkole odbył się koncert noworoczny. Uczniowie z gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką pani Teresy Dąbrowskiej i pani Ewy Bugno przygotowali ciekawy program artystyczny. Śpiewali różne utwory, przedstawiali skecze oraz tańczyli. Jedną z piosenek wykonali Paweł, który grał na gitarze i Kuba w roli solisty.

  Koncert noworoczny 2011Koncert noworoczny 2011

  Szczycą się pierwszym miejscem w Konkursie Piosenki Różnej, który był organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Na koncercie w roli gitarzysty pomagał im Konrad. Kasia, czyli zdobywczyni pierwszego miejsca w tym konkursie w kategorii szkół podstawowych, również zaprezentowała nam swój talent. Swój udział w koncercie mieli również uczniowie, którzy zaśpiewali dwie wesołe piosenki.

  Koncert noworoczny 2011Koncert noworoczny 2011Koncert noworoczny 2011

  Aby rozbawić widzów zostały przygotowane cztery skecze. Wszystkim się one bardzo podobały i rozśmieszyły do łez. W koncercie nie mogło też zabraknąć tańca nowoczesnego, który zaprezentowały nam uczennice z kl. Va.

  Koncert noworoczny 2011Koncert noworoczny 2011

  Całą choreografię przygotowała pani Magdalena Mika. A w rytmy cza-czy wprowadziło nas siedem tańczących par z klas gimnazjalnych. Występowali także nasi najmłodsi koledzy, czyli zerówka. Ich występ przygotowały panie Małgorzata Witek i Bożena Tenerowicz. W koncercie wystąpili także przedstawiciele klas czwartych, którzy recytowali wiersze.

  Koncert noworoczny 2011Koncert noworoczny 2011

  Występ zakończyła piosenka Pawła, który radził: nie martw się, bądź szczęśliwy. Nasi nauczyciele zgodnie stwierdzili, że ten występ był jednym z najbardziej udanych.
  Koncert noworoczny 2011

  Na koniec dodam, że szkolny kabaret działa już 9 lat, a koncert noworoczny należy do tradycji naszej szkoły.
  Tekst: Gabriela Mika

  Nie tylko o miłości

  W naszej szkole odbyła się IV edycja Szkolego Konkursu Recytatorskiego "Miłość niejedno ma imię". Konkurs zorganizowany został przez Ewę Bugno i Teresę Dąbrowską dla klas IV, V i VI szkoly podstawowej oraz dla klas gimnazjalnych. Uczestniczyło w nim łącznie 30 uczniów.
  Nie tylko o miłościNie tylko o miłościNie tylko o miłościNie tylko o miłości

  Każdy uczestnik miał przygotować wzorową recytację dowolnego wiersza tematycznie związanego z miłością. Jury w kategorii szkoły podstawowej pierwsze miejsce przyznało Gabrieli Sendeckiej z klasy VI b, drugie – Borysowi Czapce z VI b, trzecie – Ani Zagórskiej z Va. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Grabarek z IV a oraz Małgorzata Brożek z VIb.
  Nie tylko o miłościNie tylko o miłościNie tylko o miłości

  W kategorii gimnazjum: pierwsze miejsce – Kinga Markowicz z III b, drugie – Gabriela Mika z III a, trzecie – Rafał Stabach z I b. Wyróżniono – Sabinę Kosiek z IIb, Małgorzatę Kościelną z III b, Anitę Tomasik z IIIa i Natalię Gawrońska z IIb.
  Zwycięzcom – gratulujemy!!!
 • Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło

  Zapamiętaj mnie  Zapomniane hasło?
  Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  Brak postów.