Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj
  Formularz 1_3 sp
  Formularz 4_8 i III gim

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Admin
Najaktywniejsi

Reklama
Rok szkolny 2009/10 cz. II
"Opowieść wigilijna" w naszej szkole
Po feriach szkolnych odbyła się w naszej szkole cykliczna impreza znana pod nazwą „Koncert noworoczny”. Tym razem kabaret szkolny po raz pierwszy przygotował sztukę teatralną.
Opowieść wigilijnaZespół pracował nad nią jeszcze w okresie przedświątecznym, sądząc, że będzie można ją przedstawić tuż po świętach. Stało się jednak inaczej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli przedstawienie 11 lutego, a mieszkańcy Osiedla i władze miasta 13 lutego bieżącego roku.
Spektakl oparty był na „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Na chwile publiczność oraz aktorzy przenieśli się do XIX wieku, aby opowiedzieć historię jednego wieczoru wigilijnego, który potrafi odmienić serce każdego człowieka.
Spektakl okraszony był piosenkami, których tekst wpasowywał się w charakter sztuki. Urozmaiceniem i złagodzeniem poważnej treści opowieści Dickensa były tańce wykonane z zaangażowaniem przez młodych i starszych uczniów naszej szkoły.
Opowieść wigilijna
W przedstawieniu wystąpili: Andrzej Fejklowicz, Klara Sikora, Adam Majsterek, Justyna Haluch, Patrycja Chodur, Sylwia Sajdera, Miłosz Połeć, Klaudia Bogusz, Wojtek Skrobot, Gabrysia Smalarz, Lila Janowska, Marcin Skrobot, Mariusz Szpyrka, Mateusz Foltyn, Jakub Murdzia, Patrycja Wygrzywalska, Rafał Stabach, Ola Bielat, Kasia Tabaj, Paulina Siorek, Wojtek Sokołowski, Patrycja Haluch, Martyna Walter, Madzia Wojnarska, Emilka Andrejczuk, Julka Kamińska, Sylwia Koszyk, Ola Ludwin.
Muzycznie przedstawienie wsparł Paweł Szmigielski, a wokalnie Kasia Gajda.
Scenariusz: Teresa Dąbrowska. Reżyseria: Teresa Dąbrowska i Krystyna Gruszkowska. Opracowanie muzyczne spektaklu: Stanisław Dziedziak. Scenografia: Danuta Poręba. Taniec uczniów klasy „0” przygotowała Monika Müller–Grądalska, a uczennic klasy IVa – Magdalena Mika. Kabaret dziękuje wszystkim za pomoc w przygotowaniu przedstawienia.
Album zdjęć ze spektaklu niebawem będzie można obejrzeć w galerii.Miłość niejedno ma imię9 lutego odbył się w Miejskim Zespole Szkół nr 4 Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię”. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Jury konkursu:
Konkurs recytatorski
Ewa Bugno, Teresa Dąbrowska i Krystyna Gruszkowska
oceniały występy uczestników biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.
Młodzież udowodniła, że miłość ma różne oblicza i że młodym ludziom poetyckie strofy nie są dalekie. Dominowały wiersze o miłości, ale były i o jej braku, o tęsknocie, o porzuceniu.
Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski
Wyniki konkursu w naszej szkole przedstawia
Protokół Jury.
W etapie powiatowym, który odbył się 16 lutego w Powiatowym Centrum Edukacji naszą szkołę reprezentowali: gimnazjaliści - Gabriela Mika z klasy II a, Klaudia Bogusz z klasy III a, Kinga Markowicz z klasy II b oraz uczniowie SP nr 4: Gabriela Sendecka z klasy V b, Małgorzata Brożek z klasy V b, Rafał Stabach z klasy VI b.
W konkursowych powiatowych szrankach walczyli o nagrodę Kierownika Wydziału Oświaty UM Gorlice – Aleksandra Augustyna.
W etapie powiatowym konkursu II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Rafał Stabach, jury przyznało wyróżnienie w tej kategorii Małgorzacie Brożek. Wśród gimnazjalistów II miejsce zajęła Kinga Markowicz.
Konkurs recytatorski
- Celem konkursu było nie tylko zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją, ale również uwrażliwienie młodzieży na kulturę słowa i pokazanie innej formy świętowania popularnych walentynek, bowiem tytuł konkursu nawiązywał do święta zakochanych. Uczestnicy sami wybierali dowolny wiersz związany z podanym tematem i prezentowali go przed jury – mówi Ewa Bugno, inicjatorka i organizatorka konkursu.
Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski
Laureaci konkursu i osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Wręczał je Aleksander Augustyn – kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Gorlicach oraz Aleksander Jasiński – pełnomocnik Powiatowego Centrum Edukacji w Gorlicach.Tragiczna rocznica

We wtorek 13 kwietnia 2010 roku odbyły się w Gorlicach uroczystości ku czci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Nabrały one szczególnego charakteru, ponieważ zbiegły się z tragicznymi wydarzeniami z soboty 10 kwietnia - katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, w wyniku której zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego Małżonka oraz cała polska delegacja udająca się na uroczystości do Katynia, złożona z urzędników państwowych i rządowych, dowództwa Wojska Polskiego, posłów i senatorów, przedstawicieli Rodzin Katyńskich.
Obchody w Gorlicach rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w której uczestniczyli licznie gorliczanie, w tym młodzież wszystkich gorlickich szkół.
Tragiczna rocznica
Liturgię odprawił ks. Prałat Stanisław Górski.
Tragiczna rocznica
Na zakończenie odmówiona została modlitwa ekumeniczna z udziałem duchownych kościoła prawosławnego w Gorlicach.
Dalsza część uroczystości odbyła się na płycie gorlickiego rynku. Po odegraniu hymnu państwowego przez Orkiestrę Dętą, zebrani obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez gorlicką młodzież, podczas którego odczytane zostało przemówienie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które miał wygłosić w Katyniu oraz nazwiska oficerów z rejonu Gorlic, zamordowanych przez NKWD.
W hołdzie dla 22 tys. Polaków - ofiar Katynia, Miednoje, Ostaszkowa i wielu innych rosyjskich łagrów, oddana została salwa honorowa w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej KPP Gorlice.
Tragiczna rocznica


Program "Już pływam"
Od kwietnia do listopada 2010 roku w naszej szkole realizowany jest drugi etap programu z pływania „Już pływam”. Współfinansowany jest przez Urząd Miasta w Gorlicach oraz Ministerstwo Sportu. W programie uczestniczą uczennice i uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Realizowany jest w dwóch grupach dwunastoosobowych po 24 spotkania w cyklu.
Już pływam
Jego celem jest osiągniecie podstawowych umiejętności pływackich stylu grzbietowego, dowolnego oraz klasycznego oraz zaznajomienie się z zasadami BHP na pływalni i zasadami higieny osobistej.
Już pływam
Uczniowie bardzo chętnie wyrazili zgodę na uczestnictwo w zajęciach drugiego etapu, który pozwoli im na podniesienie opanowanych już w niezłym stopniu umiejętności pływackich. Również rodzice są bardzo zadowoleni z realizacji kursów w naszej szkole.
Już pływam


I po egzaminach gimnazjalnych
Dzisiaj czyli w czwartek 29 kwietnia testem z języka angielskiego zakończyły się w naszej szkole egzaminy gimnazjalne. Uczniowie gimnazjum we wtorek pisali część humanistyczną a wczoraj część matematyczno-przyrodniczą.
I po egzaminach gimnazjalnych
Teraz pozostało czekać na ich wyniki oraz zadbać o jak najlepsze oceny na świadectwie ukończenia szkoły, żeby uzbierać jak największą ilość punktów i dostać się do wymarzonej klasy w upatrzonej szkole. Na fotografiach można zobaczyć jak trzecioklasiści spędzali ostatnie chwile przed rozdaniem testów z języka angielskiego.
I po egzaminach gimnazjalnychI po egzaminach gimnazjalnych


Majowe święta
Tradycyjne majowe święta rozpoczęły się w naszej szkole już w piątek 30 kwietnia akademią z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Majowe święta Co roku Polacy w pierwszych dniach maja uczestniczą w patriotycznych obchodach: 1 maja - Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, 2 maja - Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 3 maja - rocznicy uchwalenia Konstytucji. Na małej sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły: podstawowej i gimnazjum, pod kierunkiem p.p. Ewy Król i Moniki Müller-Grądalskiej starali się poprzez prezentację patriotycznych wierszy i tekstów, przetkanych pięknymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru i solistek utrwalić w naszej pamięci fakt ustanowienia pierwszych w Europie przepisów regulujących funkcjonowanie demokratycznego państwa oraz wzbudzić w nas uczucie miłości do ojczyzny i odpowiedzialności za naszą państwowość. Poniżej kilka fotografii z tej uroczystości.
Majowe świętaMajowe święta
Majowe świętaMajowe święta
Majowe świętaMajowe świętaRok Chopinowski
5 maja 2010 roku uczniowie klas trzecich i piątych Szkolnego Kółka Teatralnego MZS nr 4 w Gorlicach zaprezentowali przedstawienie "Śladami Fryderyka Chopina" w związku z dwusetną rocznicą jego urodzin. Na tle znanych utworów muzycznych kompozytora ukazano dzieciństwo i młodość Fryderyka w wierszach i scenkach dramatycznych. Spektakl obejrzeli uczniowie z klas 0 - IV naszej szkoły.
Rok Chopinowski
W dniu 21 kwietnia br. ten sam program był zaprezentowany w Szkole Muzycznej dla klas trzecich gorlickich szkół podstawowych, a także 22 kwietnia w Domu Nauczyciela dla uczniów Szkoły Podstawowej w Polnej.
Scenariusz opracowały p.p. Bożena Mróz i Lucyna Zborowska, a dekorację wykonała p. Teresa Boguń.
Rok ChopinowskiRok Chopinowski
Rok ChopinowskiRok Chopinowski
Rok ChopinowskiKonkurs historyczny „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole drużynowy Konkurs Historyczny „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie” organizowany pod patronatem Barbary Bartuś - posła na Sejm RP. W konkursie wzięło udział 78 uczniów z dwudziestu sześciu szkół gimnazjalnych powiatu gorlickiego.
Konkurs historyczny „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”

Zmagania konkursowe rozpoczęły się tuż po godzinie dziesiątej we wtorek 11 maja 2010 roku. Po ukończeniu godzinnego testu konkursowego Pani poseł zaprosiła uczestników na "Spotkanie z historią" w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach a następnie na wieżę gorlickiego ratusza, skąd uczniowie mogli podziwiać panoramę miasta Gorlice. Spacer po mieście zakończył poczęstunek w biurze poselskim Pani Bartuś.
Konkurs historyczny „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Kwiatonowicach w składzie: Karolina Brach, Sebastian Bugno, Agnieszka Rogozińska,
II miejsce - Miejski Zespół Szkół Nr 6 w Gorlicach w składzie: Eliza Kuciakowska, Dawid Buliński, Jakub Krężel,
III miejsce - Zespół Szkół w Kobylance w składzie: Żaneta Belczyk, Sylwester Gryzik, Bartłomiej Śliwa.
IV miejsce - Zespół Szkół nr 2 w Bieczu w składzie: Michał Lipa, Aleksandra Szurek, Paweł Szynal,
V miejsce - Zespół Szkół w Bystrej w składzie: Joanna Smołkowicz, Renata Tokarz, Marcin Tokarz.
Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
Sylwester Gryzik z Zespołu Szkół w Kobylance, który otrzymał 70 pkt, Sebastian Bugno z Publicznego Gimnazjum w Kwiatonowicach z wynikiem 69 pkt, Sylwia Czeluśniak z Publicznego Gimnazjum w Wójtowej i Michał Lipa z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu, którzy uzyskali po 67 pkt.
Głównymi nagrodami dla pięciu najlepszych drużyn, tak jak w poprzednich latach, będą wycieczki. Nagrodą dla drużyny, która zdobyła pierwsze miejsce jest wyjazd do Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Ziobro. Nagrodą dla pozostałych czterech drużyn będzie dwudniowy wyjazd do Warszawy zasponsorowany przez Poseł Barbarę Bartuś, Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Gorlickiego Tomasza Płatka oraz Senatora RP Stanisława Koguta, który sfinansuje nocleg w Warszawie. Laureaci już w maju br. oprócz Sejmu RP i Senatu zwiedzą wiele atrakcyjnych obiektów stolicy.
Konkurs historyczny „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”

Zwycięzcom gratulujemy!Szkoła się paliła?
W dniu 12 maja w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe z udziałem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Szalowej i Moszczenicy.
Szkoła się paliła?

W ćwiczeniach wzięło udział 24 strażaków.
Strażacy zapoznali się z charakterystyką obiektu, warunkami budowlanymi, zagrożeniami na terenie obiektu, usytuowaniem głównego wyłącznika prądu, kurka głównego gazu, warunkami ewakuacji, drogami dojazdowymi i pożarowymi, możliwościami manewrowania pojazdami pożarniczymi, sprawdzono hydranty zewnętrzne znajdujące się w pobliżu obiektu. Te elementy mają duże znaczenie dla sprawnego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w przypadku pożaru.
Scenariusz ćwiczeń przewidywał powstanie pożaru w pracowni chemicznej na trzecim piętrze w budynku szkoły. W obiekcie tym podczas ćwiczeń znajdowało się ponad 500 uczniów, personel i nauczyciele. Pani Dyrektor MZS nr 4 zgodnie z planem ewakuacji ogłosiła ewakuację szkoły.
Szkoła się paliła?

Ewakuacja przebiegła poprawnie i szybko, ale rozwijający się pożar, gęsty dym i wysoka temperatura uniemożliwiła wydostanie się z obiektu 4 uczniom znajdującym się w sali lekcyjnej.
Zadaniem przybyłych na miejsce zastępów z JR-G w Gorlicach i zastępów OSP było wprowadzenie jednego prądu gaśniczego po klatce schodowej przez wejście główne do budynku szkoły i ugaszenie pożaru oraz udzielenie pomocy medycznej dla czterech poszkodowanych uczniów (trójkę nieprzytomnych osób ewakuowano na noszach, jednego ucznia poparzonego ewakuowano przy pomocy podnośnika SH 24).
Szkoła się paliła?Szkoła się paliła?
Ćwiczenia przeprowadzono zgodnie z założeniem.
Kierownikiem ćwiczeń był st. kpt. Dariusz Surmacz Z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach.
Więcej fotografii z tej akcji można obejrzeć w galerii.Dzień Rodzica 2010
Do tradycji naszej szkoły należą już spotkania z rodzicami, na których uczniowie i młodsi i starsi prezentują swoim mamom, tatom, babciom, a nierzadko całej rodzinie swoje umiejętności artystyczne: taneczne, aktorskie, wokalne.
Tym razem miało to miejsce w dniu 26 maja, a spotkanie odbyło się z okazji Dnia Rodzica.
Dzień Rodzica 2010

Występy pociech, zwłaszcza tych najmłodszych wyciskały łzę wzruszenia w oczach rodziców. Szkoda tylko, że na widowni pozostało tyle wolnych miejsc.Dzień Rodzica 2010Dzień Rodzica 2010
Piękny program artystyczny przygotowały Panie Małgorzata Witek, Teresa Dąbrowska i Monika Muller-Grądalska a fotografie z tej imprezy można obejrzeć w galerii.


Trzecia edycja programu "Już pływam"
Od maja do lipca 2010 roku w naszej szkole realizowany jest już po raz trzeci program „Już pływam”. Współfinansowany jest przez Urząd Miasta w Gorlicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W programie uczestniczą uczennice i uczniowie klas drugich szkoły podstawowej.
Celem zajęć jest osiągniecie podstawowych umiejętności pływackich stylu grzbietowego oraz dowolnego, jak również zaznajomienie się z zasadami BHP na pływalni.
Rodzice są bardzo zadowoleni z uczestnictwa swoich dzieci w programie, ponieważ w większości opanowują one w stopniu bardzo dobrym zakładane umiejętności pływackie.Spotkanie z laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych
Jak co roku z inicjatywy Burmistrza Miasta Gorlice odbyło sę spotkanie władz naszego miasta z laureatami i finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uroczystość miała miejsce 25 maja br. tym razem w Miejskim Zespole Szkół Nr 1. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa złożona z 6 uczniów-finalistów, ich rodziców oraz nauczycieli-opiekunów na czele z Panią Dyrektor Danutą Matuszko.
Spotkanie z laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych
Byli to:
 • ze Szkoły Podstawowej nr 4:
  - Radosław Rurka - finalista konkursu matematycznego(opiekun P. Lidia Piotrowicz),
  - Karol Rosół - finalista konkursu przyrodniczego (opiekun P. Marta Gunia),
 • z Gimnazjum nr 4:
  - Paula Antas - finalistka konkursu biologicznego (opiekun P. Marta Gunia) i biblijnego (opiekun ks. Robert Śliwa),
  Spotkanie z laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych

  - Anna Lewińska - finalistka konkursu matematycznego (opiekun P. Maciej Koczyrkiewicz),
  - Katarzyna Jarek - finalistka konkursu języka angielskiego (opiekun P. Edyta Grądalska),
  - Wiktor Gryboś - finalista konkursu informatycznego (opiekun P. Stanisław Dziedziak).
  Cała uroczystość przeplatana była muzyczno-teatralnymi występami uczniów MZS nr 1 w ładnej wiosennej scenografii.
  Spotkanie z laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych

  Więcej fotografii można znaleźć w galerii.  Dzień Dziecka w MZS nr 4
  Tradycyjnie początkiem czerwca w naszej szkole zorganizowane zostały imprezy sportowo-rekreacyjne związane z Dniem Dziecka: 1 czerwca dla szkoły podstawowej a 2 czerwca dla gimnazjum. Wszystkie klasy uczestniczące w zabawie pięknie się zaprezentowały przy pomocy strojów czy też elementów ubioru.
  Dzień Dziecka w MZS nr 4Dzień Dziecka w MZS nr 4Dzień Dziecka w MZS nr 4

  Poszczególni reprezentanci klas brali udział w wielu konkurencjach, czasami bardzo trudnych i wykazali się nie byle jakimi umiejętnościami: składania ubrania, ubierania pościeli, wkręcania wkręta w deskę, obierania ziemniaków, ubijania piany z białek, czy składania koca w kostkę.
  Dzień Dziecka w MZS nr 4Dzień Dziecka w MZS nr 4Dzień Dziecka w MZS nr 4

  Każda grupa wiekowa malowała plakat związany z prawami dziecka oraz brała udział w konkurencjach sportowych takich jak slalom z piłką czy wyścig z przebijaniem balona.
  Dzień Dziecka w MZS nr 4Dzień Dziecka w MZS nr 4Dzień Dziecka w MZS nr 4

  Uczniowie musieli się także wykazać wiadomościami o Gorlicach i ogólną wiedzą encyklopedyczną. Zabawa była przednia o czym świadczą uśmiechnięte twarze uczestników. Nagrody również były - ufundowane przez Radę Osiedla nr 12 i Dyrekcję Szkoły słodycze, a dla zwycięzców poszczególnych grup wiekowych - lody w Villa Cafe.
  Dzień Dziecka w MZS nr 4Dzień Dziecka w MZS nr 4

  W klasyfikacji klas 1-3 szkoły podstawowej wygrała klasa 3a przed 3b, w grupie klas 4-6 - klasa 6a przed 6b, zaś w gimnazjum klasa IIIb wyprzedziła klasę IIa. Imprezę przygotowali nauczyciele Katedry Wychowania Fizycznego oraz P. Teresa Dąbrowska.


  II nagroda dla Mateusza Wygrzywalskiego

  Duży sukces odniósł uczeń klasy pierwszej Gimnazjum nr 4 Mateusz Wygrzywalski zdobywając II nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej "Namaluj muzykę...". Poniżej przedstawiamy nagrodzoną pracę Mateusza oraz inne prace naszych uczniów, wykonane podczas zajęć prowadzonych przez instruktora MDK w Gorlicach Bartka Belniaka w naszej szkole.
  II nagroda dla Mateusza WygrzywalskiegoII nagroda dla Mateusza WygrzywalskiegoII nagroda dla Mateusza WygrzywalskiegoII nagroda dla Mateusza WygrzywalskiegoII nagroda dla Mateusza Wygrzywalskiego

  II nagroda dla Mateusza WygrzywalskiegoII nagroda dla Mateusza Wygrzywalskiego


  Zajęcia takie będą organizowane również w najbliższym roku szkolnym 2010/2011. Serdecznie na nie zapraszamy już dzisiaj.  Zielona Szkoła w Sianożętach
  Od 13 do 22 czerwca czterdziestu uczniów z klas 6b i 4a Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczyło z Zielonej Szkole. Zwiedzili Malbork, Kołobrzeg, Gdynię, Gdańsk i oczywiście Westerplatte - miejsce walk naszego patrona - Bohaterów Westerplatte.
  Zielona Szkoła w Sianożętach
  Tydzień spędzili nad morzem, korzystając z pięknej pogody i morskich kąpieli.
  Zielona Szkoła w Sianożętach
  Niezapomniane będą: rejs statkiem i pobyt na Dzikim Zachodzie czyli w wiosce indiańskiej Zieleniewo oraz chrzest na wilka morskiego. Wyprawę zorganizował P. Marek Ludwin a orócz niego uczestnikami opiekowali się P. Anna Brożek i P. Magda i Tomasz Mika.
  Zielona Szkoła w SianożętachZielona Szkoła w SianożętachZielona Szkoła w Sianożętach
  Zdjęcia z pobytu w Zielonej Szkole do obejrzenia w galerii, pojawią się tam po 28 czerwca.  Klasy szóste pożegnały szkołę
  W tym roku szkolnym Szkołę Podstawową nr 4 ukończyło 47 uczniów. 23 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania szkoły przez 6-klasistów.

  Klasy szóste pożegnały szkołę

  W części pierwszej ostatniej akademii absolwenci przekazali sztandar pięcioklasistom, odebrali zasłużone nagrody i wyróżnienia.

  Klasy szóste pożegnały szkołęKlasy szóste pożegnały szkołęKlasy szóste pożegnały szkołę

  Część rozrywkowa uroczystości miała formę egzaminu końcowego, w czasie którego uczniowie w żartobliwy sposób popisywali się umiejętnościami z przedmiotów szkolnych i nagradzani byli najlepszymi ocenami na świadectwie. Nie obyło się również bez sprawdzianu znajomości uczniów swojej klasy dla wychowawców klas: P.Anny Brożek - klasy 6a i P.Lidii Piotrowicz - 6b oraz wyróżnień dla Dyrekcji Szkoły.

  Klasy szóste pożegnały szkołęKlasy szóste pożegnały szkołęKlasy szóste pożegnały szkołę

  Impreza zakończyła się dyskoteką. Absolwentom szkoły życzymy sukcesów w gimnazjum. Fotoreportaż z uroczystości można obejrzeć w galerii.  Zakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecich
  W czwartek 24 czerwca 2010 roku w sali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach miała miejsce uroczystość ukończenia nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecich. Na widowni oprócz absolwentów, ich rodziców, nauczycieli, zasiedli także zaproszeni goście: władze miasta Gorlice na czele z Burmistrzem P. Kazimierzem Sterkowiczem, przewodniczącym Rady Miasta P. Bogdanem Musiałem oraz przedstawiciele Osiedla.

  Zakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecich

  Przybyłych powitała Dyrektor Szkoły P. Danuta Matuszko, która podsumowała trzyletnią pracę tegorocznych absolwentów. Następnie wręczone zostały nagrody za sukcesy w nauce i zachowaniu oraz w sporcie. Było ich wiele, bo też wyniki uczniów były wysokie. Wręczone zostały również listy gratulacyjne dla rodziców szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły.

  Zakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecichZakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecichZakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecich

  Na zakończenie części oficjalnej każdy uczeń otrzymał pamiątkowy kubek ze swoim konterfektem, a wychowawczynie klas trzecich P.P. Beata Tomasik i Paulina Karwala-Vasylchenko poduszki ze zdjęciem klasy.

  Zakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecichZakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecichZakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecich

  Kolejnym punktem programu była część artystyczna przygotowana w formie kabaretowo-wspominkowej.

  Zakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecichZakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecichZakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecich

  Był to niestety ostatni już występ dużej grupy uczniów, którzy przez cały okres nauki w gimnazjum występowali w wielu przedsięwzięciach artystycznych na forum szkoły, osiedla i miasta.

  Zakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecich Zakończenie nauki w Gimnazjum nr 4 przez uczniów klas trzecich

  Uroczystość tradycyjnie zakończył polonez zatańczony przez absolwentów.
  Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce i liczymy, że będą miło wspominać pobyt w naszej szkole i ją odwiedzać.
  Nareszcie wakacje!
  W piątek 25 czerwca nasza szkoła zakończyła rok szkolny i wreszcie rozpoczęły się oczekiwane już od dawna wakacje.

  Nareszcie wakacje

  Na wspólnym spotkaniu uczniów i rodziców szkoły podstawowej i gimnazjum Dyrektor Szkoły P. Danuta Matuszko podsumowała miniony rok szkolny, następnie zostały wręczone nagrody za wyniki w nauce i zachowaniu, sporcie oraz za zwycięstwa w różnych konkursach organizowanych w szkołe.

  Nareszcie wakacjeNareszcie wakacjeNareszcie wakacje

  Następnie uczniowie zaprezentowali wakacyjny występ artystyczny, po którym w swoich salach lekcyjnych otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

  Nareszcie wakacjeNareszcie wakacjeNareszcie wakacje

  Uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji i urlopów. Do zobaczenia za dwa miesiące.
 • Komentarze
  Brak komentarzy.
  Dodaj komentarz
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło

  Zapamiętaj mnie  Zapomniane hasło?
  Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  Brak postów.