Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj
  Formularz 1_3 sp
  Formularz 4_8 i III gim

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Admin
Najaktywniejsi

Reklama
Rok szkolny 2009/10 cz. I
Inauguracja nowego roku szkolnego
Pierwszego września rozpoczęliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny 2009/2010. imgUczniowie Szkoły Podstawowej spotkali się ze swoimi wychowawcami o godzinie 8.00 w salach lekcyjnych, natomiast gimnazjaliści po spotkaniach o godzinie 11.00 udali się na uroczystości związane w 70 rocznicą wybuchu II wojny światowej, które miały miejsce pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Gorlickiej.
img
Nowy Samorząd Szkolny MZS 4
W dniu 16 września odbyły się wybory do samorządu szkolnego. W ich wyniku wyłonił się nowy Samorząd Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach.
Nowy Samorząd Szkolny MZS 4Jego przewodniczącym został Miłosz Połeć z klasy IIb Nowy Samorząd Szkolny MZS 4,
a zastępcami Weronika Hajduk z Ia Nowy Samorząd Szkolny MZS 4
i Katarzyna Gajda
Nowy Samorząd Szkolny MZS 4 z IIIa.
Pozostali członkowie samorządu to: Paula Antas, Małgorzata Kościelna, Kinga Markowicz, Gabriela Plichta, Klara Sikora, Sara Trojanowicz, Andrzej Fejklowicz, Jakub Foltyn, Mateusz Foltyn, Dominik Ludwin. Nowemu samorządowi życzymy sukcesów w działalności i zapraszamy do współpracy ze stroną naszej szkoły.

Wizyta
W poniedziałek 21 września odwiedził naszą szkołę dostojny gość - Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Spotkał się przedstawicielami braci uczniowskiej szkoły: uczniami klas drugich szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum.
Wizyta
Młodzież przedstawiłą lekcję wychowawczą o patronie szkoły w formie scenki teatralnej a ksiądz biskup wygłosił homilię osnutą na tle trzech słów wypisywanych często na sztandarach: Bóg-Honor-Ojczyzna.
Następnie ksiądz biskup spotkał się z delegacją nauczycieli na krótkiej pogawędce. Reportaż z wizyty Jego Ekscelencji pióra Oli Ludwin przeczytasz
tutaj
.
Europejski Dzień Języków
Dnia 29 września 2009 roku świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. W ramach obchodów pp Elżbieta i Tomasz Wareccy wspólnie z p. Stanisławem Dziedziakiem i p. Tomaszem Mianowskim zorganizowali konkurs na najlepszą klasę. Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza odbyła się w terenie: trzyosobowe grupy reprezentujące swoją klasę miały za zadanie dotrzeć do 6 punktów rozstawionych w gorlickim parku. Dojście do poszczególnych punktów było objaśnione w języku angielskim. W każdym z punktów uczniowie musieli rozwiązać różne zadania z geografii, matematyki, chemii, przyrody, geografii i historii Anglii. Europejski Dzień JęzykówEuropejski Dzień Języków
Drugi konkurs polegał na znalezieniu informacji w internecie. Dwuosobowe reprezentacje poszczególnych klas gimnazjalnych szukały na czas odpowiedzi na pytania dotyczące języków w Europie; ich rozmieszczenia, historii.
Europejski Dzień Języków
Ostatni etap odbył się na sali gimnastycznej, podczas którego klasy miały zaśpiewać piosenkę w wylosowanym wcześniej języku.
Europejski Dzień JęzykówEuropejski Dzień JęzykówEuropejski Dzień Języków
Zabawa była przednia a wykonawcy, według jury,

Europejski Dzień Języków
wykazali wysoki poziom piosenkarski i językowy.
W punktacji ogólnej zwyciężyła klasa 3a. Srebrny medal przypadł klasie 3b a trzecie miejsce zajęła klasa 1a.

Już się otrząsnęli
Pierwszego października 2009 roku klasy pierwsze naszego gimnazjum zostały uroczyście przyjęte do grona braci uczniowskiej.
Otrzęsiny przygotowane i prowadzone przez Samorząd Uczniowski dostarczyły zebranym sporo zabawy.

Otrzęsiny

Pierwszoklasiści przez całą godzinę poddawani byli szeregowi prób. Najpierw wymalowano im na twarzy kocie wąsy i każdy z nich otrzymał kocie imię.

OtrzęsinyAby nie chodzili własnymi drogami musieli przejść po igliwiu i ostrych szyszkach. Żeby głośno nie miauczeli (szczególnie podczas przerw lekcyjnych) nasi weterynarze posmarowali im języki kwaśną miksturą.

Otrzęsiny

Otrzęsiny

W dalszej części otrzęsin przyszło im łowić mysie kupki z miski glutów (czyli nic innego jak rodzynki w czekoladzie z miski kisielu) oraz jeść dżdżownice (spaghetti z cynamonem).

Otrzęsiny

OtrzęsinyNastępnie przyszła kolej na konkurencje indywidualne: miauczenie do melodii granej na skrzypcach przez Kasię Gajdę „Wlazł kotek na płotek”, rozwijanie kłębka włóczki na czas, rysowanie kota ustami, dopinanie mysiego ogona z zawiązanymi oczami, picie mleka przez rurkę pogryzioną przez myszy. Nad konkurencjami czuwali nasi wspaniali weterynarze, a wcielili się w nich Klara Sikora i Miłosz Połeć. Otrzęsiny prowadzili Kasia Gajda i Kuba Murdzia, a w jury zasiedli: Magda Wojnarska, Justyna Haluch, Klaudia Bogusz i Ola Ludwin.
Na koniec pierwszoklasiści oraz ich wychowawcy musieli złożyć przysięgę.
Po zakończeniu wszystkich kocich konkurencji starsza brać uczniowska zgodnie orzekła, że przyjmują pierwszaków do swojego grona.
Dopełnieniem imprezy była udana dyskoteka.
Nad całością czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Magda Żak oraz Pani Edyta Grądalska. Więcej zdjęć obejrzycie w galerii.
Spotkanie z podróżnikiem
Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w ciekawym "Spotkaniu z podróżnikiem". Tym razem Ryszard Stabach opowiadał o bardzo interesującej wyprawie na Wschód do Rosji i Mongolii.
Spotkanie z podróżnikiem
Więcej na temat podróży Ryszarda i jego kolegów można znaleźć na stronie www.trzask.pl.Rajd szkolny - Regetów 2009
W tym roku szkolny rajd odbył się w dniach 6-7 października. Trasę ze Zdyni do Regetowa przez wzgórze Rotunda najpierw we wtorek pokonali uczniowie klas 3, 4 i 5 szkoły podstawowej, a na drugi dzień gimnazjaliści.
Rajd
Pogoda sprzyjała, nie padało, a nawet na mecie rajdu było słońce. Były też smaczne, pieczone nad ogniskiem kiełbaski przygotowane przez p. Tomasza Mianowskiego.
Rajd


RajdWięcej zdjęć z rajdu zamieszczone jest w galerii.


Pasowanie na pierwszoklasistę
W dniu 14 października 2009 roku pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Stało się to w czasie uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Pasowanie na pierwszoklasistęPo przedstawieniu krótkiego programu artystycznego uczniowie klas I pod kierunkiem swoich wychowawczyń Ali Hajduk i Renaty Opieli złożyli uroczyste ślubowanie a następnie zostali pasowani na uczniów przez Panie Dyrektor.
Pasowanie na pierwszoklasistęPasowanie na pierwszoklasistęKażdy z uczniów dostał także na pamiątkę skarbonkę. Nie obyło się też bez pamiątkowych fotografii robionych przez licznie zgromadzonych rodziców.Dzień Nauczyciela 2009 w MZS nr 4
Jak co roku nauczyciele obchodzą swoje święto 14 października. W tym roku z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię, na którą zostali zaproszeni wszyscy uczący i pracujący aktualnie w naszej szkole a także nauczyciele-emeryci. Byli też zaproszeni goście na czele z Burmistrzem Miasta Gorlice Kazimierzem Sterkowiczem.
Dzień Nauczyciela 2009
Przedstawiony program zawierał piękne piosenki brawurowo zaśpiewane przez solistki i chór pod kierunkiem Moniki Muller-Grądalskiej, teksty pisane również przez uczniów, tańce wykonane przez Martynę Walter i Rafała Stabacha i bardzo się podobał.Dzień Nauczyciela 2009Dzień Nauczyciela 2009
Program przygotowały Panie Krystyna Gruszkowska i Teresa Dąbrowska.
W ramach tej akademii ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej.
Więcej zdjęć możesz obejrzeć w galerii.Stop malarii
"Stop Malarii" - to akcja, której celem jest poinformowanie dzieci i młodzieży, że jest to jedna z trzech najbardziej śmiertelnych chorób, obok AIDS i gruźlicy.Stop malarii
Szkolne Koło PCK w ramach akcji zebrało ponad 540 zł na zakup siatek przeciw malarycznych chroniących przed śmiertelnym ukąszeniem komarów roznoszących wirus malarii.
W piątek 30 października PP. Elżbieta i Tomasz Wareccy zorganizowali prelekcję na temat Afryki, jej charakterystyki geograficznej, historii, problemów ekonomicznych związanych z wyzyskiem, wzniecaniem wojen domowych przez kraje rozwinięte w celu rabunkowej działalności.
Uczniowie dowiedzieli się wstrząsających faktów, że co 30 sekund umiera na malarię jedno afrykańskie dziecko.
Stop malarii

W ciągu całego dnia dzieci i młodzież mogli zakupić kartki związane z problemem malarii. Zorganizowano również kiermasz słodyczy i ciast przygotowanych przez rodziców.

Wizyta w Bardejovie
Na zaproszenie Domu Polsko-Słowackiego z Bardejova 8 grudnia grupa dzieci z gorlickich szkół pojechała do Bardejova na wernisaż wystawy "Życzenia bożonarodzeniowe dzieci polskich i słowackich".
Wizyta w Bardejovie
Na wystawie zaprezentowane zostały prace konkursowe II edycji Międzynarodowego Konkursu "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa", w której udział wzięło 1216 kartek ze Słowacji i Polski. Wernisaż połączony został z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród laureatom konkursu. Z naszej szkoły wyróżniony został Łukasz Pabis z klasy IVa SP.
Wizyta w BardejovieWizyta w Bardejovie
Na zakończenie wernisażu z koncertem piosenek wystąpiła grupa uczniów: Liliana Janowska, Paulina Siorek, Katarzyna Gajda, Ola Ludwin i Kuba Szwala. Akompaniował na fortepianie Paweł Szmigielski.
Wizyta w BardejovieWizyta w Bardejovie
Koncert zebrał bardzo pochlebne opinie.
Wystawę można zobaczyć do końca roku w Bardejovie a potem w styczniu 2010 roku w Gorlicach w Domu Polsko-Słowackim.Dotknąć historii - spotkanie z prof. Jaczewskim
Miejski Zespół Szkół nr 4 w Gorlicach gościł prof. Andrzeja Jaczewskiewgo.
Dotknąć historii
To niezwykły człowiek - profesor doktor habilitowany medycyny i pedagogiki, autor 28 książek, seksuolog i pedagog. Był pierwszym lekarzem pediatrą na ziemi gorlickiej. Pracował w Instytucie Matki i Dziecka, potem w Akademii Medycznej, kierował Zakładem Medycyny Szkolnej. Przez dwie kadencje był prodziekanem na Uniwersytecie Warszawskim. W bieżącym roku otrzymał złoty medal Alberta Schweitzera - prestiżową nagrodę przyznawaną przez Światową Akademię Medycyny Humanistycznej wybitnie zasłużonym lekarzom z całego świata.
Od 10 lat mieszka w Ropkach - małej wiosce w gminie uściańskiej.
Na spotkanie do gorlickiej czwórki przyjechał z dr Michałem Korbelakiem na zaproszenie polonistki P. Ewy Bugno.
Dotknąć historii Dotknąć historii
Tematem spotkania był okres wojny i okupacji oraz jego działalność w Szarych Szeregach. Młodzież mogła dotknąć historii - usłyszeć o warunkach okupacyjnych, problemach w okupowanej Polsce z pracą i żywnością, o działalności Szarych Szeregów, o tajnym nauczaniu i konspiracji. W momencie wybuchu II wojny światowej Andrzej Jaczewski miał 10 lat.
Po spotkaniu z młodzieżą opowiadał zaskoczony - to pierwsza moja gawęda w życiu na temat wojny, zawsze referowałem zagadnienia z seksuologii i pedagogiki.
Spotkanie z profesorem Jaczewskim przygotowały Panie: Ewa Bugno i Teresa Dąbrowska.Projekt edukacyjny w klasie IIb SP
Od pierwszego września 2009 r. w naszej szkole realizowany był Projekt Edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "kapitał Ludzki". Projektem zatytulowanym "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" objętych było 30 uczniów klasy IIb szkoły podstawowej, a prowadzącą P. Małgorzata Kamińska-Bąk.
Projekt edukacyjny w klasie IIb SPGłównym celem przedsięwzięcia było wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, społecznego, emocjonalngo i fizycznego dzieci rozpoczynających edukację szkolną odbywało się poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu i teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.
Realizację projektu zakończono 10 grudnia 2009 r. prezentacją, w ramach której uczniowie wystawili teatrzyk "Czerwony Kapturek".Projekt edukacyjny w klasie IIb SPProjekt edukacyjny w klasie IIb SP

Beskidzkie klimaty - spotkanie z Andrzejem Piecuchem
W Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach odbyła się kolejna impreza z cyklu "Spotkanie z ciekawymi ludźmi". Tym razem gościem szkoły był Andrzej Piecuch.
Spotkanie z Andrzejem Piecuchem
Na spotkanie pt. "Beskidzkie klimaty" przybyli nie tylko uczniowie, rodzice i nauczyciele, ale - władze miasta, mieszkańcy osiedla i wszyscy, którym turystyka i Beskid Niskie nie są obce.
Andrzej Piecuch mieszka nieopodal gorlickiej "czwórki". Jest skromnym człowiekiem i być może nie wszyscy wiedzą, mijając go na ulicy, że jest autorem wielu cennych książek o ziemi gorlickiej. Gorliczanin, który ukochał ziemię gorlicką ponad wszystkie inne, przeszedł wszystkie szlaki Beskidu Niskiego, nauczył dostrzegać piękno gorlickiej ziemi.
Przez wiele lat pracował jako technolog w Fabryce Maszyn Wiertniczych i Górniczych Glinik. Jest przewodnikiem górskim, beskidzkim, przewodnikiem terenowym, pilotem wycieczek w Polsce i za granicą. Przez wiele lat działał w gorlickim Oddziale PTTK, ale przede wszystkim jest autorem wielu szlaków turystycznych, które sam opracował i wyznaczył w terenie. Przez lata pęczniał jego zbiór notatek, slajdów, zdjęć, wykresów, pomiarów w terenie, aż wreszcie wydał pierwszą książkę wraz z przyjaciółmi sposobem chałupniczym - "Opuszczone wsie ziemi gorlickiej". Napisał wiele ciekawych artykułów i wydał wiele książek o ziemi gorlickiej. Podczas spotkania zaprezentował nowo wydaną książkę, jeszcze niemal ciepłą wprost z drukarni. To drugie, poszerzone wydanie "Gorlickiej ósemki". Podczas spotkania Andrzej Piecuch, nam - gorliczanom - pokazał nasze miasto i okolice, jakich nie znamy. Opowieści dokumentował slajdami. Udowodnił jak wiele cudowności jest w naszym terenie.
Spotkanie z Andrzejem PiecuchemSpotkanie przygotowały: PP. Ewa Bugno i Teresa Dąbrowska. Występowali: Katarzyna Gajda, Klaudia Bogusz, Aleksandra Ludwin, Magdalena Wojnarska,Mateusz Ślęzak, Kamil Bugno, Paweł Szmigielski.
Spotkanie z Andrzejem PiecuchemSpotkanie z Andrzejem Piecuchem


Gościnnie akompaniował były uczeń tej szkoły, a obecny dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury - Tomasz Kubala.Wystawa szopek 2009
Corocznie w naszej szkole organizowana jest wystawa szopek i ozdób bożonarodzeniowych, Wykonują je nasi uczniowie oczywiście z pomocą nieocenionych rodziców. Efekty ich pracy można było obejrzeć w holu po wejściu do szkoły, natomiast na naszej stronie www - w galerii.
Wystawa szopek
.Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.