Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj
  Formularz 1_3 sp
  Formularz 4_8 i III gim

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Admin
Najaktywniejsi

Reklama
Rok szkolny 2012/13 cz.IV
Wycieczka do Krempnej

Wwycieczka do Krempnej
25 maja 2013 r. w godz. 9.00-16.00 uczniowie naszej szkoły (uczestnicy projektu ,,Po wiedzę i umiejętności bez barier” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego) wzięli udział w wycieczce do Krempnej. Organizatorem wyjazdu było biuro podróży MARENA, które zapewniło jej uczestnikom
wiele atrakcji.
W czasie podróży do Krempnej, uczestnicy wycieczki podziwiali krajobraz Beskidu Niskiego. Obserwowali spacerujące po łąkach bociany, pasące się zwierzęta – krowy, kozy. Widzieli również elektrownię wiatrową.
Wwycieczka do KrempnejWwycieczka do KrempnejWwycieczka do KrempnejWwycieczka do Krempnej

Podczas półtoragodzinnego spaceru ścieżką przyrodniczą dzieci wraz z opiekunami przemierzali żółtym szlakiem trasę wytyczoną przez Magurski Park Narodowy. Podczas wędrówki pani przewodnik przekazywała ciekawe informacje na temat fauny i flory, a uczestnicy obserwowali rosnące tam rośliny. Udało się zaobserwować sarnę pasącą się na łące, usłyszeć derkacza, dzięcioła i śpiew innych mieszkańców lasu.
W muzeum uczniowie w obejrzeli dwa filmy edukacyjne - pierwszy na temat osobliwości i historii powstania Magurskiego Parku Narodowego, drugi o kształtowaniu się krajobrazu Beskidu Niskiego na przestrzeni 40 milionów lat. Po obejrzeniu filmów uczestnicy wraz z opiekunami i przewodnikiem podziwiali zrekonstruowane naturalne środowisko beskidzkie w czterech porach roku. Rekonstrukcja bardzo wiernie ukazywała zwierzęta i rośliny występujące na beskidzkich łąkach i w lasach. Duże zaciekawienie wzbudził u uczniów leśny strumień osadzony w jesiennym krajobrazie.
Wwycieczka do KrempnejWwycieczka do KrempnejWwycieczka do Krempnej

Po zwiedzaniu muzeum był czas na zakup pamiątek. Na zakończenie wycieczki w Zajeździe pod Małym Laskiem czekał na wszystkich uczestników wycieczki pyszny obiad.
Wwycieczka do KrempnejWwycieczka do Krempnej

Wycieczka była bardzo udana i wszystkim jej uczestnikom dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Pogoda i humory dopisywały. Uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z historią, przyrodą i geografią regionu, rozwinąć swoje zainteresowania, a także przyjemnie spędzić czas w gronie rówieśników.

Zdobyli Troję

Zdobyli Troję
Skansen w Trzcinicy koło Jasła to miejsce historyczne, liczące ok. 4000 lat. Znajdował się tam gród z epoki brązu o znacznie rozwiniętej kulturze, a około VIII wieku n.e. miejsce to zasiedlili Słowianie.
W środę 29.05 „Karpacką Troję” odwiedzili uczniowie kl. 5a i 5b.
Zdobyli TrojęZdobyli Troję

Ciekawa ekspozycja zawierająca znalezione na terenie skansenu skarby, naturalnej wielkości eksponaty to nie jedyne atrakcje pobytu w skansenie. Uczniowie również wzięli udział w warsztatach łucznictwa oraz poznali tajniki wyrobu glinianych naczyń.
Zdobyli TrojęZdobyli Troję

Zdobyli TrojęZdobyli TrojęZdobyli Troję

Na zakończenie odbył się quiz wiedzy o antycznej i karpackiej Troi, w którym poszczególne miejsca zajęli:
1.Michał Ślęzak
2.Daniela Wilczyńska
3.Julia Lewek
Najlepiej strzelającą osobą z łuku do tarczy okazał się Łukasz Rotko z kl. 5a.

Pojadą do Trzebini

Aż troje gimnazjalistów z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do Finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Gimnazjalnej pod hasłem „W trosce o słowo piękne i prawdziwe”. Są to: Anna Zagórska z kl. I a, Małgorzata Brożek z kl. II b (przygotowane przez K. Gruszkowską i A. Brożek) oraz Rafał Stabach z kl. III b przygotowany przez instruktora MDK).
Finał odbędzie się 14 czerwca w Trzebini.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
tekst:Krystyna Gruszkowska

Wspieramy i poznajemy Indie

Zakończył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla gimnazjalistów. Uczniowie musieli się wykazać dobrą znajomością wybranych nowel M. Konopnickiej, E. Orzeszkowej, H. Sienkiewicza i B. Prusa. Uczestnicy świetnie radzili sobie nie tylko z pytaniami łatwymi, np. w jakich okolicznościach zmarła siostra Antka. Wykazali się dobrą umiejętnością interpretacji tekstów, odczytywania intencji autora, czy rozpoznawania cech gatunkowych. Najlepsze wyniki osiągnęli: Weronika Jodłowska z kl. II a (I miejsce), Klaudia Długosz z kl. II a i Małgorzata Brożek z kl. II b (II miejsce) oraz Bartek Buchman z kl. II b (III miejsce). Na wyróżnienie zasłużyli: Gabriela Sendecka z kl. II b i Jakub Zajdel z kl. I b. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego – Anna Brożek i Krystyna Gruszkowska.
tekst: Krystyna Gruszkowska

Dziewczyny z VIa na podium

Konkurs Fotograficzny
W tegorocznej czwartej już edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Osobliwości Ziemi Gorlickiej” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach świetnie spisały się uczennice naszej szkoły. W kategorii szkół podstawowych w formule „Osobliwości Ziemi Gorlickiej” pierwsze miejsce ex quo zajęła Karolina Wojtanek, a drugie Magdalena Załęska, obie z klasy VIa. Magda zdobyła także wyróżnienie w tej formule oraz wyróżnienie w formule „Temat dowolny”.
Konkurs FotograficznyKonkurs Fotograficzny

Refleksje Karoliny można przeczytać tutaj.
tekst: Admin
foto: MDK Gorlice, Karolina Wojtanek


Łukasz Zimowski najlepszy

Łukasz Zimowski
Wielkim sukcesem Łukasza Zimowskiego zakończy się udział w etapie centralnym konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej". W finale, który odbył się w Warszawie w Muzeum Wojska Polskiego i w Cytadeli pokonał wszystkich konkurentów i zajął pierwsze miejsce. Więcej informacji można przeczytać tutaj w wywiadzie udzielonym przez Łukasza Gazecie Gorlickiej.
Łukasz Zimowski
Warto dodać, że Łukasz jest także laureatem Małopolskiego Konkursu Tematycznego "Wielcy Polacy - wybitni dowódcy". Laureatem tego konkursu jest także Dominik Czyżyk, który również jest finalistą konkursu "Losy żołnierza...".
Do konkursów obu uczniów klasy VIa przygotowywała Beata Tomasik - nauczycielka historii i pedagog naszej szkoły.
Gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów w gimnazjum!

Sukces naszych recytatorów

Małgorzata Brożek
Podczas tegorocznego Finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Trzebini (o którym pisaliśmy wcześniej) uczennica kl. II b Małgorzata Brożek zajęła I miejsce. Każdy z uczestników prezentował wybrany wiersz i fragment prozy. Gosia zdobyła uznanie jury tekstami: „Pan tu nie stał” S. Barańczaka i „Śmierć czeskiego psa” Janusza Rudnickiego.
Małgorzata Brożek
Wyróżnienie uzyskał Rafał Stabach z kl. III b, który reprezentował Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.
Na pytanie „Jak osiągnąć sukces w recytacji?” nasza laureatka miała prawie gotową receptę:
- po pierwsze, tekst – powinien pasować do osoby, wyrażać jej charakter
- po drugie, wymowa – należy ją nieustannie ćwiczyć, bo tekst ma dotrzeć do odbiorcy
- ważny jest kontakt wzrokowy ze słuchaczami, mówimy przecież do ludzi a nie do podłogi czy sufitu
- wreszcie na tyle dobre opanowanie tekstu, żeby nie myśleć o grożących pomyłkach, czuć swobodę recytacji. No cóż, wystarczy się zastosować do wskazówek gimnazjalistki!
Nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Super Klasa 2013

Super Klasa 2013
W Dzień Dziecka w naszej szkole tradycyjnie odbywa się turniej sportowo-rekreacyjny o tytuł "Super Klasy". Corocznie program przygotowują Teresa Dąbrowska i Beata Tomasik, Małgorzata Witek oraz nauczyciele Katedry Wychowania Fizycznego. Biorą w nim udział wszystkie szkolne klasy podzielone na trzy kategorie : klasy 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W tym roku po wielu konkurencjach, w których należało się wykazać umiejętnościami sportowymi, malarskimi, intelektualnymi i sprytem zwyciężyły:
w klasach 1-3 sp - klasa IIIb (wych. Bożena Mróz)
w klasach 4-6 sp - klasa VIa (wych. Edyta Grądalska)
Super Klasa 2013iSuper Klasa 2013iSuper Klasa 2013i

Super Klasa 2013iSuper Klasa 2013iSuper Klasa 2013i

w gimnazjum - klasa IIIb (wych. Anna Brożek).
Super Klasa 2013iSuper Klasa 2013iSuper Klasa 2013i

Super Klasa 2013iSuper Klasa 2013iSuper Klasa 2013i

Zwycięzcom gratulujemy, a więcej zdjęć z tych pasjonujących zawodów można niebawem obejrzeć w galerii.
Admin

Rok Bezpiecznej Szkoły

Super Klasa 2013
Rok szkolny 2012/13 był Rokiem Bezpiecznej Szkoły. Głównym celem przedsięwzięcia było wskazanie, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo w szkole ponosi nie tylko dyrektor, ale także świadomi zagrożeń i umiejący sobie z nimi radzić, nauczyciele, rodzice, oraz całe środowisko zewnętrzne (zarówno społeczeństwo, jak i instytucje państwa).
19 czerwca br. z inicjatywy Pedagogicznej Biblioteki w Gorlicach w odbyła się konferencja podsumowująca "Rok Bezpiecznej Szkoły" dla dyrektorów szkół, nauczycieli i pedagogów szkolnych zorganizowana w Komendzie Powiatowej Policji.
Rok Bezpiecznej SzkołyRok Bezpiecznej SzkołyRok Bezpiecznej Szkoły

Prelegenci przedstawili uczestnikom konferencji zagadnienia z zakresu profilaktyki w kontekście bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Gorlicach, „zagrożeń w sieci”, roli nauczyciela podczas ewakuacji szkoły w przypadku zagrożeń chemicznych, terrorystycznych i pożarów oraz postępowania sądowego w sprawach nieletnich. Bardzo ciekawy był także pokaz ratownictwa chemicznego w wykonaniu strażaków z Jednostki Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.
Rok Bezpiecznej SzkołyRok Bezpiecznej SzkołyRok Bezpiecznej Szkoły

Z naszej szkoły w konferencji wzięli udział: dyrektor szkoły Danuta Matuszko oraz Krzysztof Kozioł - specjalista d/s BHP w MZS nr 4 w Gorlicach.
Poniżej prezentujemy jeszcze kilka zdjęć z tego spotkania autorstwa Ewy Bugno.
Rok Bezpiecznej SzkołyRok Bezpiecznej SzkołyRok Bezpiecznej Szkoły
Rok Bezpiecznej SzkołyRok Bezpiecznej SzkołyRok Bezpiecznej Szkoły


Kolejny numer "Do góry nogami"

Można już czytać drugi numer gazetki szkolnej "Do góry nogami". Ten numer w większości poświęcony jest uczniom klas trzecich gimnazjum, które właśnie ukończyły szkołę. Zapraszamy do czytania.
Redakcja "Do góry nogami"

Nasi na "Gali Gwiazd Nauki"

Gala Gwiazd Nauki
Sukcesy uczniów gorlickich szkół podstawowych i gimnazjów w konkursach przedmiotowych i tematycznych zauważane są przez władze miasta. Rokrocznie pod koniec roku szkolnego burmistrz Gorlic spotyka się z najlepszymi uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Tym razem spotkanie pod hasłem „Gala Gwiazd Nauki 2013” miało miejsce w Miejskim Zespole Szkół nr 5, Wśród wyróżnionych uczniów gorlickich szkół dużą grupę stanowili nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Na 27 tytułów finalistów i laureatów nasi uczniowie zdobyli ich 9.
Gala Gwiazd NaukiGala Gwiazd NaukiGala Gwiazd NaukiGala Gwiazd Nauki

Ze szkoły podstawowej dwukrotnym laureatem był Łukasz Zimowski: w konkursie „Wielcy Polacy – wybitni dowódcy” i „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym drugim w finale ogólnopolskim zajął nawet I miejsce. W obu konkursach świetnie spisał się również Dominik Czyżyk, który był laureatem pierwszego i finalistą drugiego konkursu. Opiekunem obu uczniów była Beata Tomasik.
Gala Gwiazd NaukiGala Gwiazd NaukiGala Gwiazd NaukiGala Gwiazd Nauki

W gimnazjum mamy 4 finalistów: Karol Rosół dwukrotnie – w konkursie biologicznym i chemicznym (opiekun – Marta Gunia), Martyna Piekarska – również w konkursie biologicznym, Anna Przybylska w konkursie geograficznym (opiekun – Beata Wojnarek) oraz Szymon Juda w konkursie informatycznym (opiekun Stanisław Dziedziak).
Gala Gwiazd Nauki
Wszystkim uczniom, a naszym szczególnie gratulujemy sukcesów!
Admin

Po wiedzę i umiejętności bez barier

Projekt
21 czerwca br. zakończona została realizacja projektu 'Po wiedzę i umiejętności bez barier'. Uczniowie od września brali udział w dodatkowych zajęciach z logopedii, socjoterapii, gimnastyki korekcyjnej, w zajęciach dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki, zajęciach dla uczniów zagrożonych dysleksją. Wszyscy uczniowie objęci byli pomocą psychologiczno–pedagogiczną.
ProjektProjektProjekt

W projekcie uczestniczyło 91 uczniów z klas I-III naszej szkoły. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja i pozytywne opinie ze strony uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
ProjektProjekt

Anna Pietraszek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.