Wycieczka do Tarnowa
Dodane przez Admin dnia

7 czerwca klasa IIa i IIb pojechały na wycieczkę do Tarnowa.
Nasze spotkanie z tym pięknym renesansowym miasteczkiem ...
Rozszerzona zawartość newsa

7 czerwca klasa IIa i IIb pojechały na wycieczkę do Tarnowa.
Nasze spotkanie z tym pięknym renesansowym miasteczkiem rozpoczęło się od obejrzenia sztuki teatralnej „Król Maciuś Pierwszy” w Teatrze im. Ludwika Solskiego. Sztuka teatralna podobała się zarówno rodzicom jak i uczniom. Po spektaklu przed budynkiem teatru czekał na nas przewodnik, by pokazać nam najpiękniejsze obiekty tego miasta.
Zatrzymaliśmy się przy pomniku Jana Szczepanika, zwanego polskim Edisonem, autora ponad 50 wynalazków z różnych dziedzin i pomniku Władysława Łokietka, który wydał przywilej zezwalający na lokalizację miasta. Poznaliśmy również postać Józefa Bema bohatera narodowego Polski i Węgier, którego życie związane było z Tarnowem.

Atrakcyjnym miejscem do zrobienia zdjęcia okazała się ławeczka na której znajdowały się postacie - pomniki Jana Brzechwy, Zbigniewa Herberta i Agnieszki Osieckiej.
Wędrując uliczkami starego Tarnowa widzieliśmy Bramę Seklerską, wstąpiliśmy również do Katedry, zobaczyliśmy budynek Łaźni Miejskiej. Przy tej samej ulicy zobaczyliśmy pomnik upamiętniający pierwszy transport ludności żydowskiej do Auschwitz.
Najbardziej urokliwym miejscem okazał się rynek, na którym stał Ratusz. Z wieży ratuszowej podziwialiśmy panoramę Tarnowa. Uczestniczyliśmy również w warsztatach dotyczących polskiej husarii, na których robiliśmy hełmy.


Kończąc nasze spotkanie z Tarnowem w Biurze Informacji Turystycznej zakupiliśmy pamiątki.
Małgorzata Witek