Wizyta w Operze Krakowskiej
Dodane przez Admin dnia

W piątek 14 maja uczestnicy projektu językowego English Teaching „Angielski jest wszędzie” (uczniowie klasy 5a i 5c) wzięli udział w spektaklu „Kopciuszek”...
Rozszerzona zawartość newsa

W piątek 14 maja uczestnicy projektu językowego English Teaching „Angielski jest wszędzie” (uczniowie klasy 5a i 5c) wzięli udział w spektaklu „Kopciuszek” - baletowej wersji baśni o Kopciuszku do muzyki Gioacchino Rossiniego. Spektakl z fantastyczną choreografią, pełen humoru i zaskakujących momentów bardzo nam się podobał.

Elżbieta Kwoczko-Warecka

Akcja baśni została przeniesiona w lata 50. XX wieku. Podkreślają to efektowna scenografia i kostiumy zaprojektowane przez Niemkę Cordelię Matthes. Dzięki niej suknia Kopciuszka i stroje służących są identyczne jak wzorzysta tapeta złej macochy. Przedstawienie obfituje w zmieniające się formy, style i pomysły sceniczne. Od teatru cieni, przez scenę mieszczańską, po elementy kabaretu i komedii dell arte. Mamy też sporo gagów rodem z farsy. Groteskowości dodaje również obsadzenie mężczyzn w roli dwóch sióstr i macochy. Szczególne uznanie należy się temu ostatniemu tancerzowi za pełną gracji i komizmu kreację. Znakomicie wypadła scena tańca na balu, wykonana przez animowane przez tancerzy lalki. To bogactwo pomysłów, brawura i wdzięk sprawiają, że spektakl podoba się dzieciom i dorosłym.
recenzja: Katarzyna Fortuna, "Gazeta Krakowska"

źródło: www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/spektakl/88/kopciuszek,
fot. Jacek Wrzesiński