Koszykarskie remanenty
Dodane przez Admin dnia

10 grudnia 2018 w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Do turnieju zgłosiło się...
Rozszerzona zawartość newsa

10 grudnia 2018 w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn (Moszczenica, Szalowa, Stróżówka, Biecz nr 2 i nasza szkoła). Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Nasi uczniowie wygrali w grupie po wyraźnych zwycięstwach z Bieczem 78:16 i Szalową 44:8. Rozegrane mecze w grupie dały możliwość gry w finale. Nasi chłopcy świetnie zagrali mecz finałowy zwyciężając Stróżówkę 53:30 i zdobyli złoty medal. Zajęte miejsce nie jest przypadkowe, ponieważ od kilkunastu lat nasza szkoła specjalizuje się w koszykówce. Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy sukcesów na zawodach rejonowych, które zostaną rozegrane w lutym 2019 w naszej szkole.

Drużyna grała w składzie:
Guzik Grzegorz, Mikrut Jakub, Dynda Sebastian, Tumidajski Jakub, Dąbrowski Krzysztof, Rakoczy Mateusz, Nowak Tomasz, Kubala Filip, Firlit Patryk, Sienkiewicz Szymon, Gajek Adrian, Matuszyk Mateusz.
Opiekun: Mika Tomasz

W ggrudniu w naszej szkole odbyły się również mistrzostwa powiatu w koszykówce w pozostałych grupach: młodszych i starszych dziewcząt oraz młodszych chłopców. Wszystkie nasze drużyny spisały się doskonale kwalifijując się do finału, w którym tylko młodszym dziewczętom nie udało się zwyciężyć, ale i tak spisały się doskonale tocząc wyrównny pojedynek. Poniżej prezentujemy fotoreportaż z tych zawodów.