Wspieramy fundację dla zwierząt
Dodane przez Admin dnia

22 listopada naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Fundacji "Psystan dla zwierząt" Pani Katarzyna Kosińska. Opowiadała ...
Rozszerzona zawartość newsa

22 listopada naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Fundacji "Psystan dla zwierząt" Pani Katarzyna Kosińska. Opowiadała o pracy fundacji, o tym jak należy traktować zwierzęta. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które Pani Kasia cierpliwie odpowiadała. Atrakcją spotkania było głaskanie kotka, który czuł się niezbyt pewnie wśród tylu dzieci. Wszyscy chcieli go dotknąć lub przytulić.

W spotkaniu uczestniczył uczeń klasy pierwszej, który przyniósł zdjęcie swojego pupila. Piesek ten był pod opieką fundacji, teraz ma dom i kochających opiekunów.

W spotkaniu brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Już kolejny rok prowadzimy zbiórkę pieniędzy na pomoc zwierzętom przebywającym pod opieką fundacji. W każdej klasie jest skarbonka, do której przez kilka miesięcy dzieci wrzucają grosiki, złotówki i czasem banknoty. Pod koniec roku przeliczamy pieniążki i wpłacamy na konto fundacji.


Helena Hajduk