Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
Dodane przez Admin dnia

Obchody 100-lecia niepodległości Polski rozpoczęły się w naszej szkole już we wtorek 6 listopada Festiwalem Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej najmłodszych klas...
Rozszerzona zawartość newsa

Obchody 100-lecia niepodległości Polski rozpoczęły się w naszej szkole już we wtorek 6 listopada Festiwalem Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej najmłodszych klas.

Od kilkunastu lat tradycją naszej szkoły jest organizowanie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości festiwalu pieśni patriotycznej i żołnierskiej. W tym roku w 100 rocznicę tego wydarzenia oddziały przedszkolne i klasy I-III zebrały się na małej sali gimnastycznej, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Prezentowane pieśni mówiły o barwach narodowych, patriotyzmie i żołnierskim życiu, a ich rytm zachęcał wszystkich do wspólnego śpiewania.


Wydarzenie uświetniła obecność pana Tomasza Machowskiego, członka Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice. Pan Tomasz przybliżył dzieciom trudną i długa drogę Polaków do wolności. Pokazał mundur żołnierza austrowęgierskiego i mundur legionisty, objaśniając poszczególnego jego elementy. Dzieci mogły zobaczyć broń z tamtego okresu pistolety i karabiny oraz zawartość żołnierskiego plecaka.

tekst: Małgorzata Witek
foto: Helena Hajduk


8 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w układaniu żywej biało-czerwonej flagi na gorlickim Rynku przy pomocy białych i czerwonych baloników.


W piątek 9 listopada swój festiwal mieli uczniowie klasa IV-VIII i III gimnazjum. W zaciętej rywalizacji wygrała klasa IIIa za piosenkę "Ojczyzno ma".

A o godz. 11.11 uczniowie zaśpiewali Hymn Polski.


Poczet sztandarowy wziął także udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny 11 listopada.