Europejski Dzień Języków
Dodane przez Admin dnia

Jak co roku w naszej szkole 26 września odbył się Europejski Dzień Języków. Był to jednocześnie projekt gimnazjalny, w który ...
Rozszerzona zawartość newsa

Jak co roku w naszej szkole 26 września odbył się Europejski Dzień Języków. Był to jednocześnie projekt gimnazjalny, w który zaangażowali się wszyscy uczniowie trzecich klas. Pod opieką wychowawców przygotowali i sprawnie przeprowadzili wszystkie atrakcje dla całej szkoły. Klasy 1-4 szkoły podstawowej mogły obejrzeć przedstawienie w języku angielskim "Trzy małe świnki". Na kolejnej lekcji odbył się konkurs plastyczny dla tych samych klas na wymarzoną flagę.

Podczas kolejnych lekcji uczniowie klas 5-8 i 3 gimnazjum obejrzeli i wysłuchali przegląd piosenki w językach europejskich m.in. La Cintura Alvaro Soler, piosenkę z filmu Vaiana, Meravigliosa w języku włoskim, piosenka Adele, oraz Jorgi Smith. Zwyciężyła Zuzanna Malisz oraz Gabrysia Korneusz i Roxana Barszcz. Następnie odbyło się czytanie fragmentu "Małego Księcia" w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim w wykonaniu nauczycieli - Edyty Grądalskiej, Magdaleny Żak, Anny Brożek, Karola Kowalczyka oraz uczennic Aurelii Królikowskiej i Anity Klimek. Także młodzież obejrzała teatrzyk "Trzy małe świnki", w której rolę wilka wspaniałe zagrał Mateusz Jamro.

Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka. Nauczyciele Edyta Grądalska, Monika Müller-Grądalska, Stanisław Dziedziak oraz Karol Kowalczyk zaśpiewali piosenkę Abby "Mamma Mia", co spotkało się z dużym aplauzem i prośbą o bis. W holu szkoły można było spróbować pysznych słodkości. Cała szkoła była ozdobiona plakatami, flagami, napisami w obcych językach. Oprócz tego uczennice z klasy 3a przeprowadziły lekcję języków francuskiego i hiszpańskiego. W salach 333 i 334 odbyły się konkursy przygotowane przez uczniów. Wszyscy chętni mogli zrobić zdjęcia w fotobudce.

Zapraszamy na kolejny rok.
Edyta Grądalska
foto: Admin