Niezwykła podróż do Meksyku
Dodane przez Admin dnia

W poniedziałek 11 czerwca klasa 5a udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, by z panią Agnieszką Czajkowską wyruszyć w niezwykłą podróż do...

Rozszerzona zawartość newsa

W poniedziałek 11 czerwca klasa 5a udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, by z panią Agnieszką Czajkowską wyruszyć w niezwykłą podróż do Meksyku.
Celem tych działań była popularyzacja wiedzy o kulturze w Meksyku. Dowiedzieliśmy się o kulturze, zwyczajach, roślinach i zwierzętach występujących w Meksyku. Samolotem do Meksyku leci się aż dwanaście godzin! Jeden ze zwyczajów był bardzo ciekawy, gdy jakaś osoba umarła, na stole stawiano obraz tej osoby oraz ulubione jedzenie na przykład: banany, jabłka, pomarańcze czy choćby mandarynki.

Wiemy, że Meksykanie wynaleźli tak jakby swój papier, na którym pisali. Był wykonany z ziemi, wody i błota. Dostaliśmy dwa zadania. Pierwsze z nich polegało na połączeniu rośliny z potrawą, która jest zrobiona właśnie z tej rośliny. Drugie zadanie było plastyczne. Otrzymaliśmy wydrukowane rysunki, które mieliśmy pokolorować, wyciąć, przykleić na czarną kartkę i dorysować tło.


Niezwykła podróż do Meksyku trwała tylko godzinkę, ale dowiedzieliśmy się bardzo dużo.
Anna Janusz, klasa 5a