Konkurs Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach
Dodane przez Admin dnia

1 grudnia odbył się w Gorlicach powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach zorganizowany przez gorlicki Sanepid. Konkurs był adresowany do uczniów klas VII szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ...
Rozszerzona zawartość newsa

1 grudnia odbył się w Gorlicach powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach zorganizowany przez gorlicki Sanepid. Konkurs był adresowany do uczniów klas VII szkoły podstawowej i gimnazjum oraz uczniów szkół średnich z powiatu gorlickiego. Naszą szkołę reprezentowała Julia Szwarga z kl. II b gimnazjum.

Celem konkursu było przekazanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia, wyrobienie wśród młodzieży postawy odpowiedzialności i umiejętności przewidywania skutków własnych zachowań dla zdrowia swojego i innych, a także przybliżenie zagrożeń wynikających z zakażenia wirusem HIV i chorobą AIDS, używania narkotyków i dopalaczy, picia alkoholu oraz palenia papierosów. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z powiatu gorlickiego. Najlepiej w kategorii klas VII i gimnazjum wypadła Zuzanna Pater ze Szkoły Podstawowej w Brzanie.
tekst i foto: Barbara Trybus