I Ty możesz uratować czyjeś życie
Dodane przez Admin dnia

4 grudnia klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Z zaciekawieniem słuchały...
Rozszerzona zawartość newsa

4 grudnia klasy trzecie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Z zaciekawieniem słuchały jakie zagrożenia czyhają na ludzi w sezonie grzewczym. Chodzi tutaj głównie o tlenek węgla czyli czad. Poznały sposoby zabezpieczania mieszkań oraz radzenia sobie w sytuacjach pożaru. Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. A przecie można się przed nim ustrzec. To zależy bardzo często od nas samych.

Niestety, to człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcą pożarów. Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego. Bardzo często sprawcy pożarów stają się jego ofiarami - powiedział pan kapitan.
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kalendarz na 2018 rok oraz poznali warunki konkursów plastycznych, w których mogą brać udział.

Zapraszamy do zapoznania się z nimi na plakacie wywieszonym w naszej szkole.
tekst i foto: Renta Opiela