Na psa urok
Dodane przez Admin dnia

Uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach. Bohaterką zajęć była suczka rasy...

Rozszerzona zawartość newsa

Uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach. Bohaterką zajęć była suczka rasy syberian huski – Enigma. Zajęcia prowadziła pani Anna Cetnarowicz - kynoterapeuta, behawiorysta zwierzęcy.

Enigma zapoznała się z uczniami, a następnie pani dogoterapeutka opowiedziała dzieciom o różnych rasach psów. Zaprezentowała również kilka książek, które dotyczyły tego tematu.
Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o psa, jak się nim opiekować. Pokazywały jak karmić psa, kąpać, jak czesać jego sierść.
Z zaangażowaniem wykonywały te zadania, a Enigma z ogromną cierpliwością podchodziła do czynności przy niej wykonywanych. Świetnie czuła się w ich towarzystwie, chętnie popisywała się swoimi umiejętnościami.
Uczniowie dowiedzieli się ile jest ras psów i co to jest kanikross. Zostali poinformowani, jak należy zachować się w kontakcie z nieznanym psem.
Zajęcia te na długo pozostaną w pamięci dzieci.


tekst i foto; Ala Hajduk