Poznajemy tajemnice lasu – wycieczka przyrodnicza do Łosia
Dodane przez Admin dnia

Cała nasza klasa zebrała się przed ósmą rano koło szkoły. Wyjeżdżaliśmy na zaplanowaną wycieczkę do Łosia. Łosie to mała wioska niedaleko Gorlic. Po przyjeździe ...

Rozszerzona zawartość newsa

Cała nasza klasa zebrała się przed ósmą rano koło szkoły. Wyjeżdżaliśmy na zaplanowaną wycieczkę do Łosia. Łosie to mała wioska niedaleko Gorlic. Po przyjeździe na miejsce czekał na nas przyrodnik, który zaprowadził nas w ciekawe miejsca. Zabrał nas na wędrówkę do lasu. W lesie zbieraliśmy rydze i prawdziwki. Pan Jerzy Rubicz uczył nas rozróżniać grzyby jadalne i trujące. Pokazywał też piękne czerwone muchomory z białymi kropkami na kapeluszu, były one trujące. Na drzewach były powieszone budki dla ptaków. Miały one różne kształty i małe otwory do wchodzenia, dlatego małe, ponieważ kuny wspinają się na drzewa i mogą zabrać ptakom jajka i młode.

Pan również opowiadał, że widział w lesie wilka, rysia i dzika. Widząc dzikie zwierzęta trzeba się powoli oddalić i nie zwracać na siebie uwagi. My nie widzieliśmy żadnych dzikich zwierząt, tylko duży jastrząb krążył w powietrzu i wypatrywał swojej zdobyczy, bo pewnie był głodny i miał ochotę coś upolować. Po wyjściu na górę dostaliśmy kompasy, lupy i lornetki, oglądaliśmy piękne widoki i określaliśmy kierunki świata. Wszyscy zadowoleni i trochę zmęczeni wrócili do domu Skrawek Nieba. Tam czekał na nas obiad: zupa pomidorowa i naleśniki z musem owocowym. Na deser była pyszna szarlotka. Po krótkiej zabawie koło domu wróciliśmy autobusem do szkoły. Wycieczka była udana i fajna.

Karolina Wałęga, kl. Va
foto: Ewa Bugno