Europejski Dzień Języków
Dodane przez Admin dnia

Europejski Dzień Języków – święto języków ustanowione przez Radę Europy, obchodzone w naszej szkoły od sześciu lat.
W tym roku w organizację tego święta...
Rozszerzona zawartość newsa

Europejski Dzień Języków – święto języków ustanowione przez Radę Europy, obchodzone w naszej szkoły od sześciu lat.
W tym roku w organizację tego święta włączyli się nie tylko uczniowie ale również nauczyciele. Edyta Grądalska, Anna Brożek, Magdalena Żak i Karol Kowalczyk oraz uczniowie - Dagmara Rolak-Koszyk i Wiktor Duda nagrali krótką audycję, przypominającą „Lato z radiem”, w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i francuskim. Została ona zaprezentowana na pierwszej lekcji 26 września.
Od godziny 7.00 pracowały uczennice klasy IIA gimnazjum Weronika Pabis, Wiktoria Dziubaczka, Dominika Brataniec oraz Ilona Stępień. Dziewczyny przygotowały konkurs dla klas 1-3 szkoły podstawowej, który polegał na narysowaniu postaci z ulubionych bajek, których fragmenty były prezentowane na małej sali gimnastycznej. Drugoklasistki zaplanowały wszystko, począwszy od przygotowania sali po drobne nagrody w formie słodyczy.


Już przed godziną ósmą widać było, że nie jest to zwyczajny dzień. Uczniowie wszystkich klas przebrali się w stroje, kolorami nawiązujące do kolorów flag wylosowanych krajów. Był nawet makijaż na policzkach w postaci flagi danego kraju. Wszystkie klasy dzień wcześniej przyniosły przygotowane plakaty z informacjami o wylosowanym państwie. Ciasteczka zostały udekorowane małymi flagami państw przygotowanymi przez Anię Gałuszkę, Wiktorię Lianę, Ninę Czyżykiewicz i Anitę Klimek z klasy IIA.
Julia Gucwa, Izabela Sobol, Zosia Maniak i Zuzia Malisz z klasy IIB oraz Martyna Trojanowicz i Wiktoria Pilch z klasy IIIB przygotowały ciasta i ciasteczka, które pozostali mogli zakupić na naszym kiermaszu.


Ściany korytarzy zdobiły flagi przygotowane przez Julkę Boratyńską, Olgę Radwańską i Weronikę Honkowicz oraz zadania na zabawę z językiem rosyjskim.
Oczywiście nie obyłoby się bez muzyki. Oliwia Czubek i Gabrysia Dziedzic przygotowały listę przebojów naszego radia. Ileż było zabawy, szczególnie wśród uczniów szkoły podstawowej.
Uczniowie musieli się też wykazać wiedzą o krajach europejskich. Na uczniów klas 4-6 SP czekał quiz przygotowany przez Kubę Tumidajskiego, Krzysztofa Dąbrowskiego i Krystiana Gąsiorka z klasy IIA, a dla uczniów klas 7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum pytania ułożyli Paweł Sienkiewicz, Dominik Kamiński, Jakub Skwarczewski, Antek Kotowicz i Kacper Załęski z klasy IIIB.


Nad całością czuwała nauczycielka języka angielskiego – Edyta Grądalska.
Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do powodzenia tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy i z całą pewnością możemy potwierdzić, że w przyszłym roku 26 września, będziemy również obchodzić w naszej szkole Europejski Dzień Języków.


A dzisiaj czyli 29 września ogłosiliśmy wyniki wszystkich konkursów oraz poinformowaliśmy o terminie rozdania nagród dla zwycięskich klas przez radiowęzeł szkolny.
I tak:
W konkursie wiedzy o krajach europejskich dla klas 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum wygrały klasy:
szkoła podstawowa
I miejsce - klasa Vb
II miejsce - klasa IVa
III miejsce - klasa IVc
gimnazjum
I miejsce - klasa IIIa i IIIb ex equo
II miejsce - klasa IIb
III miejsce - klasa IIa
Gratulujemy!!!
O wynikach konkursu zdecydowała ilość zdobytych punktów w quizie, przygotowany plakat oraz liczba przebranych uczniów w danej klasie.
tekst: Edyta Grądalska
foto: Admin