Klasa IVc w Karpackiej Troi
Dodane przez Admin dnia

W środę 19 września klasa 4c udała się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy...
Rozszerzona zawartość newsa

W środę 19 września klasa 4c udała się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy.
Uczniowie zwiedzili ekspozycję multimedialną, obejrzeli film przedstawiający historię grodu i cennego skarbu odnalezionego na terenie osady oraz wzięli udział w warsztatach ceramicznych.

Poniżej kilka relacji uczestników wycieczki:
„Wycieczka podobała mi się bardzo, ponieważ zaciekawiło mnie dawne życie mieszkańców osady, walki jakie miały tam miejsce oraz broń jakiej używano w przeszłości. Podobał mi się również film.”
Miłosz Kawałek

„Podobało mi się zwiedzanie domków z różnych epok oraz fragmenty murów obronnych .Wielką przyjemność sprawiły mi dwa psy, z którymi mogliśmy pobawić się kupując pamiątki. To była fajna i udana wycieczka. Chciałbym tam pojechać jeszcze raz.”
Kuba Szydłowski

„Wycieczka podobała mi się, ponieważ były tam ciekawe miejsca i chaty. Dowiedziałam się wielu informacji o tym, co było w dawnych czasach. Pierwszy raz lepiłam w glinie.”
Daria Bochenek

„Wycieczka podobała mi się dlatego, że zwiedziliśmy pięknie zrekonstruowane chatki .Podobał mi się film, dzięki któremu dowiedziałem się o pracach archeologicznych przeprowadzonych w Trzcinicy.”
Dawid Czyżyk


tekst i foto: Elżbieta Warecka