Na Zaduszkach Muzycznych kibicowaliśmy Oli i Kasi
Dodane przez Admin dnia

13 listopada uczestniczyliśmy w wieczornym koncercie Muzyczne Zaduszki zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w szkole muzycznej. Wśród występujących była...
Rozszerzona zawartość newsa

13 listopada uczestniczyliśmy w wieczornym koncercie Muzyczne Zaduszki zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w szkole muzycznej. Wśród występujących była Aleksandra Siorek i Katarzyna Pietraszek z klasy III a, dlatego poszliśmy im kibicować. Kiedy wybiła 17.40 przestawienie zaczęło się. Zgasły światła, otworzyły się drzwi za nami… Po chwili pojawiły się osoby w czarnych kapturach na głowach, z pelerynami i świeczkami w dłoniach. Szły powoli na koniec sali. Było można wyczuć złowieszczą aurę. Pod sceną były przygotowane dla nich krzesełka, na których czekali na swoją kolej występu. Obok nich widniał wielki ekran, na którym były wyświetlane zdjęcia do piosenek, by widzowie mogli wczuć się w klimat piosenki.

Mnie osobiście najbardziej podobała się piosenka o pomidorach… Słowa były naprawdę zabawne, a wykonanie naprawdę dobrze trafiało do odbiorcy. Gratuluję osobie wykonującej ten utwór za ciężką pracę i wspaniałe wczucie się w piosenkę. Występy moich rówieśniczek – Kasi i Oli - były również wspaniałe. Wszyscy słuchaliśmy z podziwem, a na koniec biliśmy brawa tak, że bolały nas ręce. Po występie pogratulowaliśmy im i rozmawialiśmy na temat koncertu. Ku naszemu zdziwieniu stwierdziły, że dopiero dwa miesiące uczęszczają na zajęcia muzyczne, a piosenki wybierał dla nich ich nauczyciel. Za chwile znowu posypały się pytania typu: Miałyście tremę? Kto wpadł na pomysł z tą scenografią? Zaczęły nam opowiadać, jak wyglądały próby, o miłej atmosferze podczas zajęć i w końcu Ola Siorek przyznała:
- Oczywiście, że miałam tremę, przecież to mój pierwszy występ tutaj.
Najzabawniejsze były te słowa Kasi: - W pierwotnym planie mieliśmy mieć całe białe twarze.
Rozbawiło nas to, ponieważ nie mogliśmy sobie tego wyobrazić.

Koncert był naprawdę udany i jeśli będzie kolejny na pewno na niego pójdę.

tekst: Aleksandra Bugno kl. III b gimnazjum
foto:Ewa Bugno