Festiwal pieśni patriotycznej i żołnierskiej 2015
Dodane przez Admin dnia

Już po raz ósmy w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum...
Rozszerzona zawartość newsa

Już po raz ósmy w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum.
Klasa miała przygotować jedną piosenkę, której czas wykonania nie mógł przekroczyć 5 minut. Utwory mogły być wykonywane z akompaniamentem instrumentalnym lub z podkładem, a także można było śpiewać a cappella czyli bez towarzyszenia instrumentów.
Jury oceniało dobór repertuaru, zaangażowanie klasy, interpretację sceniczną oraz poziom warsztatu wykonawczego. Na ogólną ocenę wpływało też zachowanie uczniów podczas prezentacji i w czasie festiwalu.
Klasa mogła zdobyć nagrodę publiczności. Każdy wychowawca otrzymał kupon. Klasa przyznawała tę nagrodę po wspólnej naradzie. Nie można było głosować na swój występ.Po bardzo burzliwych obradach jury wydało następujący werdykt.
klasy IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce - klasa Vb
II miejsce - klasa VIb
III miejsce - klasa IVa
Nagrodę publiczności w kategorii klas IV-VI zdobyła klasa VIb.
Gimnazjum:
I miejsce - klasa IIIa
II miejsce - klasa IIb
III miejsce - klasa IIIb
Nagrodę publiczności otrzymała klasa IIa.


Dyrektor szkoły Danuta Matuszko złożyła laureatom gratulacje, wręczyła okolicznościowe dyplomy i zapewniła, że zdobywcy pierwszych miejsc i nagrody publiczności otrzymają dofinansowanie do wybranej imprezy klasowej.

Honorowymi gośćmi na Festiwalu byli członkowie gorlickiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, którzy przekazali swój sztandar pod opiekę naszej szkole.

tekst: Teresa Dąbrowska
foto: zespół