Czy Szwajcaria może zauroczyć?
Dodane przez Admin dnia

Zapewne nie ma ucznia w naszej szkole, który nie lubiłby spotkań z podróżnikiem, organizowanych od lat przez panią Beatę Wojnarek...
Rozszerzona zawartość newsa

Zapewne nie ma ucznia w naszej szkole, który nie lubiłby spotkań z podróżnikiem, organizowanych od lat przez panią Beatę Wojnarek. Każdy czeka niecierpliwie na dzień, w którym w ramach dwóch lekcji przybliżany jest nam daleki świat. Tym razem czekała nas prezentacja o Szwajcarii, kraju który nigdy nie brał udziału w żadnej z wojen.
Szwajcaria leży na górzystym terenie, prezentowane widoki zapierały dech w piersiach. Kraj, mimo małych rozmiarów niewątpliwie zadziwia, na przykład najdłuższy tunel na świecie (65 km), którego budowa ma się zakończyć w 2016 roku.


Kto nie słyszał o szwajcarskim serze, czekoladzie, bankach czy też scyzoryku? Mogliśmy także posłuchać o historii Wilhelma Tella oraz psów bernardynów, które uratowały wiele ludzkich istnień. Szwajcarzy mają oczywiście bogatą kulturę, z którą związane są gigantycznych rozmiarów rogi i maski.


Wiele ciekawych rzeczy (m. in. sprzęt do wspinaczki) mogliśmy zobaczyć na własne oczy, bądź nawet przetestować na sobie.
tekst: Małgorzata Buchman, klasa II a gimnazjum
foto: trzask.pl, Edyta Grądalska

Kto nie słyszał o szwajcarskim serze, czekoladzie, bankach czy też scyzoryku? Mogliśmy także posłuchać o historii Wilhelm Tell' a oraz psów bernardynów, które uratowały wiele ludzkich istnień. Szwajcarzy mają oczywiście bogatą kulturę, z którą związane są gigantycznych rozmiarów rogi i maski.Wiele ciekawych rzeczy (m. in. sprzęt do wspinaczki) mogliśmy zobaczyć na własne oczy, bądź nawet przetestować na sobie.
tekst: Małgorzata Buchman, klasa II a gimnazjum
foto: trzask.pl, Edyta Grądalska