e-CLUE w Yalova
Dodane przez Admin dnia

Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w piątym spotkaniu projektu e-CLUE w ramach programu COMENIUS. Po spotkaniach w Hiszpanii, Polsce, we Włoszech i na Węgrzech przyszła kolej na wyjazd do Turcji...

Rozszerzona zawartość newsa

Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w piątym spotkaniu projektu e-CLUE w ramach programu COMENIUS. Po spotkaniach w Hiszpanii, Polsce, we Włoszech i na Węgrzech przyszła kolej na wyjazd do Turcji. Spotkanie odbyło się w Yalowa - ponad 100-tysięcznej miejscowości nieopodal Stambułu w dniach 17-19 marca. Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w zajęciach szkolnych, w tym sportowych, nauczyciele obserwowali lekcje, a koordynatorzy projektu z poszczególnych państw podsumowali kolejny etap projektu.

Odbyły się także wycieczki do Iznik (miejscowość znana z produkcji ceramiki) oraz całodniowa wycieczka do Stambułu, podczas której uczestnicy zwiedzili najsłynniejsze miejsca tego wielkiego miasta: Kościół Mądrości Bożej (Hagia Sofia), Błękitny Meczet, pałac Topkapi, Basilica Cisterna, obejrzeli panoramę zdobycia miasta przez Turków w 1453 roku, odbyli wycieczkę statkiem po Cieśninie Bosfor między dwoma słynnymi mostami łączącymi część europejską i azjatycką tej metropolii, próbowali charakterystycznych tureckich przysmaków.

Zakończenie pobytu było niespodziewane - strajk na lotnisku we Frankfurcie nad Menem spowodował odwołanie zaplanowanego lotu i 12-godzinne opóźnienie przylotu do kraju. Przewoźnik zapewnił pasażerom nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu z wyżywieniem.
Nasza grupa zameldowała się szczęśliwie w Gorlicach w sobotę 21 marca. Zakończenie projektu nastąpi końcem maja w Finlandii.
Więcej informacji, wrażeń uczestników i fotografii z pobytu w znajdziecie niebawem w zakładce "Comenius".
tekst i foto: Admin