Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj
  Formularz 1_3 sp
  Formularz 4_8 i III gim

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Admin
Najaktywniejsi

Reklama
Majowe święta

Początek maja obfituje w wiele uroczystości patriotycznych. We wszystkich można było zauważyć obecność uczniów naszej szkoły – w poczcie sztandarowym oraz delegacji Młodzieżowej Rady Miasta.
Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone jest na świecie 1 maja od , a w Polsce od 1890 roku. W tym roku było połączone z 15 rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
W Gorlicach uroczystość rozpoczęła się przemarszem ulicą 3-maja pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, gdzie po okolicznościowym przemówieniu Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli zostały złożone wiązanki kwiatów.


3 maja obchodziliśmy 228. rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni Ustawy Rządowej, zwanej Konstytucją 3 Maja. Po uroczystej mszy świętej w gorlickiej Bazylice na rynku odbyła się intronizacja Króla Kurkowego Anno domini 2019 gorlickiego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Dworu Karwacjanów. Następnie uczestnicy obchodów udali się pod Pomnik 100-lecia Odzyskania Niepodległości, aby złożyć wiązanki kwiatowe i oddać hołd trzeciomajowym bohaterom.4 maja przypadła 104 rocznica Bitwy pod Gorlicami - najważniejszego wydarzenia I wojny światowej na froncie wschodnim. Na cmentarzu wojennym nr 91 na wzgórzu Korczak odczytany został Apel Poległych, a zgromadzeni w miejscu pamięci kapłani religii katolickiej, grecko-katolickiej i prawosławnej odmówili za poległych modlitwę ekumeniczną. Obchody zakończyło złożenie wieńców pod centralnym krzyżem-pomnikiem. Uroczystość uświetniała orkiestra reprezentacyjna Straży Granicznej, która później wykonała musztrę paradną na gorlickim Rynku.Admin
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.