Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 15
Nieaktywowany Użytkownik: 63541
Najnowszy Użytkownik: aska02051984
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
enuse
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) aska02051984 (0 pkt.)
3) Rajmek (0 pkt.)
4) Absolwent (0 pkt.)
5) polo (0 pkt.)
6) Wiktoria Grabarek (0 pkt.)

Reklama
Sędzia Anna Maria Wesołowska na żywo

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyło się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską dla gimnazjalistów szkół gorlickich.
Temat przewodni spotkania to „Młodzież wobec współczesnych zagrożeń”. Tyczyło się ono problematyki skazywania młodych ludzi na karę pozbawienia wolności, a więc omówiono na nim szczegółowo zarówno przyczyny, jak i skutki wydawania wspomnianych wyżej wyroków.

Jako swego rodzaju wprowadzenie omówiliśmy kwestię samych przypadków łamania prawa. W czasie spotkania opowiedziane zostały historie, które później przeanalizowaliśmy, starając się uświadomić uczestnikom spotkania, jak realne jest zagrożenie i jakie konsekwencje może mieć byle występek. Sprowadzono tu większość problemów do wagarowania. Poruszyliśmy również temat legalizacji marihuany, co przejawiało się przez podawanie swoich „za” i „przeciw” przez uczestniczących uczniów. Przybliżono nam również sytuację maluchów wobec kłopotów w rodzinie oraz ich oczekiwania względem rodziców, które, co ciekawe, okazały się sprzeczne z podawanymi przez uczniów przykładami. Tak więc na spotkaniu można było usłyszeć także co nieco z dziedziny psychologii. Oczywiście z racji tego, że prowadząca spotkanie jest sędzią w stanie spoczynku mieliśmy okazję zagłębić się nieco w tajniki sądownictwa. Zarówno poprzez prelekcję wygłaszaną przez panią Wesołowską, jak i możliwość zadawania pytań pod koniec spotkania. Za konieczne uważam także wspomnieć, że całe przedsięwzięcie przebiegało nad wyraz płynnie, w końcu prowadzone było przez osobę występującą w telewizji, czyli niewątpliwie posiadającą umiejętność przyciągania uwagi.


Naturalnie przed opuszczeniem Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola każdy biorący udział w spotkaniu miał okazję zdobyć autograf sędzi Anny Marii Wesołowskiej oraz zakupić zbiór jej felietonów w formie jednej książki.


tekst: Mikołaj Załęski klasa IIa gimnazjum
foto: Edyta Grądalska
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.