Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 15
Nieaktywowany Użytkownik: 63541
Najnowszy Użytkownik: aska02051984
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
enuse
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) aska02051984 (0 pkt.)
3) Rajmek (0 pkt.)
4) Absolwent (0 pkt.)
5) polo (0 pkt.)
6) Wiktoria Grabarek (0 pkt.)

Reklama
Wycieczka do innego świata – czyli spotkanie z kukiełkami, marionetkami i pacynkami w teatrze lalkowym

Środa, 14 marca, była długo oczekiwanym dniem przez klasę 5a i 5b. W tym dniu jechaliśmy na wycieczkę do Teatru Groteska w Krakowie. Pojechaliśmy na spektakl „Przygody Tomka Sawyera”. Chcieliśmy obejrzeć nowy teatr po remoncie. Był przepiękny i nowoczesny. Miał sześć pięter w tym dwie sale teatralne. Gdy zaczęło się przedstawienie zgasły światła, kurtyna uniosła się ku górze i na scenę weszli aktorzy. Podczas spektaklu, na Filipa, który siedział w pierwszym rzędzie, wpadł aktor, ale to było kontrolowane. Jak ja mu zazdroszczę!

Siedzieliśmy w trzech pierwszych rzędach za co pani Ewie Bugno serdecznie dziękujemy. Zanim się obejrzeliśmy, przedstawienie się już skończyło. Wtedy przyszła do nas aktorka Monika Filipowicz, która grała ciocię Tomka. Podzieliliśmy się na dwie grupy i jedna poszła na inną salę teatralną, a druga poszła z panią Moniką oglądać maski. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo. Są różne rodzaje masek, między innymi pełna, półpełna. Aktor czasem musi mieć maskę dopasowaną idealnie do swojej twarzy. Mogliśmy przymierzyć niektóre maski. Wiemy również, że gdy aktor ma założoną maskę musi pracować całym ciałem i że nauka trwa około trzy miesiące.

Potem nastąpiła wymiana grup. Teraz był czas na wszelkie rodzaju lalki: marionetki, kukiełki na sznureczkach i na patyczkach. Lalkę na patykach muszą prowadzić dwie lub trzy osoby. I to nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Potrzeba około czterech miesięcy na opanowanie ruchów lalki. Pani Monika była bardzo miła, zaprowadziła nas do garderoby i powiedziała, że reżyser, aktorzy, oświetleniowiec, scenarzyści i inspicjent są najważniejszymi osobami w realizacji przedstawienia.


To był koniec wycieczki do „innego świata”, a po wejściu do świata realnego poszliśmy do McDonalds, na zakupy, w tym do Tigera i do Starbucksa. Wycieczka się nam wszystkim bardzo podobała i do domu wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy.
tekst: Anna Janusz, klasa Va
foto; Ewa Bugno
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.