Strona główna · Galeria
Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 15
Nieaktywowany Użytkownik: 63000
Najnowszy Użytkownik: aska02051984
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
domin1998
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) aska02051984 (0 pkt.)
3) Rajmek (0 pkt.)
4) Absolwent (0 pkt.)
5) polo (0 pkt.)
6) Wiktoria Grabarek (0 pkt.)

Reklama
Finał projektu pt. „Europa w czasie I wojny światowej – lata 1914-1918”

Czy historia może być ciekawa? Uczniowie klasy 3b i 3a udowodnili, że tak! 30 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się gra szkolna związana tematycznie z I wojną światową, poprzedzona prezentacją. Uczniowie klas 4-6 najpierw wysłuchali prelekcji poprowadzonej przez Pawła Sienkiewicza i Jakuba Skwarczewskiego, podczas której atrakcjami były mundury pożyczone od pana Włodzimierza Kario - właściciela ośrodka wypoczynkowego w Gładyszowie oraz pokaz zdjęć z lat wojennych.
Drugą częścią wydarzenia był quiz oraz gra szkolna. Quiz składał się z około 20 pytań, zarówno zamkniętych jak i otwartych. Później uczniowie gimnastykowali swoje umysły uczestnicząc w grze szkolnej. Najpierw nazywali państwa na podstawie ich flag, rozpoznawali ważne w tym czasie osoby, np. niemieckiego generała Paula von Hindenburga oraz dopasowywali postacie do sprawowanych przez nie urzędów. Nie zabrakło też naszego, gorlickiego, wątku. Jednym z zadań było uzupełnienie notatki o ks. Bronisławie Świeykowskim, który był burmistrzem Gorlic w latach wojennych. Ostatnim zadaniem było zaznaczenie na mapie miejsc, w których odbywały się ważne wydarzenia. Jednym z nich były Gorlice.
Sama gra zyskała aprobatę uczniów:
„Niektóre zadania były trudne, ale staraliśmy się napisać wszystko jak najlepiej. Bardzo mi się podobało i chciałbym, żeby takie wydarzenia w szkole odbywały się częściej” – powiedział Kamil z 4 klasy.
Jest to druga edycja gry szkolnej nazwana „Szkolnym Dniem Pamięci o I Wojnie Światowej”. Organizatorami byli uczniowie klas 3b: Paweł Sienkiewicz, Dominik Kamiński, Filip Myśliwy, Antoni Kotowicz, Dawid Bajorski, Jakub Skwarczewski, Kacper Załęski oraz uczeń klasy 3A: Dawid Lorczyk. Wspierali ich: Krzysztof Kozioł, Mirosław Załęski oraz Włodzimierz Kario. Cała akcja, zarówno za pierwszym jak i za drugim razem, zyskała poparcie dyrektora - Pana Aleksandra Kumorkiewicza oraz wicedyrektora - Pani Anny Pietraszek.
Czy uczniom udało się zrealizować cele projektu? Czy przedstawiona przez nich historia zaciekawiła młodzież? Czy zarazili oni uczniów pasją do historii? Odpowiedzi na te pytania przyniesie przyszłość…
Paweł Sienkiewicz, klasa III b
fot. Ewa Bugno

I tutaj jeszcze wrażenia jednej z uczestniczek imprezy
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.