Nawigacja
Strona główna
  Aktualności
  Archiwum newsów

Nasza szkoła
  Statut i regulaminy
  Dyrekcja i nauczyciele
  Edukacja wczesnoszkolna
  Rozkład zajęć
  Kalendarz szkolny
  Organizacje szkolne
  Osiągnięcia
  Konkursy
  Absolwenci
  Historia szkoły
  Projekty

Na stronie
  Strona główna
  Comenius
  Cyfrowa szkoła
  "Do góry nogami"
  Piszą o nas
  Artykuły
  Galeria

Komunikacja
  Kontakt
  Szukaj
  Formularz 1_3 sp
  Formularz 4_8 i III gim

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Admin
Najaktywniejsi

Reklama
Wycieczki w ramach projektu e-CLUE

Na przełomie stycznia i lutego uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w wycieczkach tematycznych zorganizowanych w ramach projektu e-CLUE programu COMENIUS. W czasie pierwszej z nich uczestnicy zwiedzili cerkiew prawosławną w Hańczowej. O historii prawosławia na ziemiach polskich ciekawie opowiadał ksiądz Władysław Kaniuk - proboszcz prawosławnej parafii Opieki Matki Bożej w Hańczowej w dekanacie Nowy Sącz diecezji przemysko-nowosądeckiej. Uczniowie naszej szkoły podstawowej mieli także możliwość poznać historię i budowę tej zabytkowej cerkwi.

Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy samodzielnie przygotowywali charakterystyczne przysmaki kuchni łemkowskiej. Warsztaty odbywały się w Karczmie Regionalnej "Gościnna Chata" w Wysowej.

Celem kolejnej wycieczki, w której oprócz uczniów szkoły podstawowej wzięli udział również gimnazjaliści z klasy I było poznanie historii przemysłu na ziemiach Polski południowo-wschodniej. W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie uczniowie mieli możliwość poznać proces produkcji różnych wyrobów ze szkła, a także podstawowe techniki malowania na szkle, gruntowania, oraz zdobienia podczas samodzielnego projektowania i wykonywania bombki bożonarodzeniowej.

Z kolei w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce uczestnicy mogli zobaczyć ropę naftową w stanie naturalnym, XIX wieczne kopanki (szyby naftowe) oraz pospacerować pięknymi alejkami pośród lasu. To muzeum to jedyne muzeum położone na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej.

Wycieczki zorganizowała koordynator projektu e-CLUE w naszej szkole - Elżbieta Kwoczko-Warecka, a uczestnicy swoje wrażenia mieli przedstawić w postaci różnorodnych prezentacji, które znajdą się w zakładce COMENIUS na stronie www szkoły. Można tam będzie obejrzeć więcej fotografii z wycieczek.
tekst i foto: Admin
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.