Mobility Week 2019

Konkurs z nagrodami, darmowa komunikacja miejska, prezentacja radiowozu policyjnego i samochodu Straży Miejskiej, możliwość odebrania modnych odblasków i akcesoriów rowerowych – to czeka nas w ramach kolejnej edycji „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”, który w Gorlicach obchodzić będziemy już po raz trzeci. Tydzień wydarzeń opiera się o tegoroczne hasło akcji „Chodź z nami!”, czyli stawiamy na spacery – dlatego  przez cały tydzień można korzystać ze specjalnej, limitowanej na ten czas oferty u Partnerów naszego wydarzenia

Odbierz kartę uczestnika!
Partnerami naszego wydarzenia są:

 1. Kardamon
 2. Lider Bar
 3. Karmelove (w zależności od warunków pogodowych)
 4. Naleśnikarnia
 5. Doner King
 6. Orchidea
 7. Del Piero
 8. U Połki i Alana
 9. Zapiekana u Połki i Alana
 10. Gęsia Skórka
 11. Dark Pub
 12. Kino Kolory
 13. Chili

Odbierając Kartę Uczestnika w Pawilonie Historii Miasta (dostępna od poniedziałku, 16 września), możemy skorzystać ze specjalnych zniżek u partnerów naszego wydarzenia! Ponadto zbierając pieczątki i oddając uzupelnioną Kartę do Pawilonu – bierzemy udział w losowaniu nagród! Będzie ich 3, a wartość każdej z nich to co najmniej 100 zł!

Zobacz nowy autobus!
W piątek, 20 września na Gorlickim Rynku widzimy się pod nowym autobusem. Będzie można wejść i zobaczyć go z bliska, dokładnie mu się przyjrzeć – szczególnie mile widziane SELFIE opublikowane z hasztagiem #ETZTGorlice2019 lub #MobilityWeekGorlice2019 – pokażemy jak świętujemy Tydzień Mobilności.
W całej Europie, tylko w tym roku w akcjach #MobilityWeek bierze udział już ponad 2,5 tysiąca miast i wsi. Dzięki Wam możemy stać się bardziej widoczni w Europie i Polsce. Będziemy starać się o tegoroczną Europejską Nagrodę przyznawaną najaktywniejszej miejscowości w ramach tygodnia wydarzeń. W minionym roku nagrodę taką otrzymało Miasto Bochnia – w tym roku czas na nas!

Weź ze sobą modne odblaski!
Także w piątek, w godzinach od 10:00 do 12:00 będzie można odebrać modne odblaski – na torebkę, plecak lub patyczki odblaskowe na szprychy rowerowe (dla tych, którzy przyjadą odebrać odblaski na rowerze).
Policjanci i Straż Miejska pokażą swoje służbowe pojazdy – tu także będzie można zobaczyć radiowóz czy samochód Strażników od środka. To Policjanci i Strażnicy wyjaśnią dlaczego odblaski są tak ważne. Powiedzą jak zadbać o widoczność w ruchu pieszym i rowerowym.

Autobusem za darmo!

W dniach 21 i 22 września jeździmy MZK za darmo! Ponownie w ten właśnie sposób będziemy świętować Dzień bez Samochodu, który przypada na 22 września.

Serdecznie zapraszamy na mobilne święto! Po raz kolejny włączmy się w ogólnoeuropejską akcję zwiększania świadomości o zrównoważonym transporcie i bądźmy jego częścią. Wspólnie przyczyńmy się do „rozkorkowania” centrum naszego miasta rozważając zmianę środka transportu. Transportem można się dzielić – ekologicznie i ekonomicznie. Mamy do zabrania ciężkie zakupy? Rower z większym bagażnikiem jest sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i czyste miasto. W Tygodniu Mobilności spróbujmy przeanalizować dostępne i dogodne dla nas formy transportu. A może jednak podróż do pracy autobusem okaże się dla nas najlepsze: ekonomiczne i ekologiczne?

żródło: Miasto Gorlice